Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı: Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı: Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Bartın’da balık yakalamak için çıktığı kayalıktan denize düşen ve dakikalarca denizin ortasında yaşam gayreti veren adamı Sahil Güvenlik takımları kurtardı. O anlar etraftaki yurttaşlar tarafından cep

Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Gömü köyünde balık yakalamak için deniz kıyısındaki kayalıklara çıkan 48 yaşındaki Engin Bilgin üstüne gelen dalgayla balansını kaybedip denize düştü. Kendi gayretleriyle karaya çıkamayan Bilgin bölgedeki öbür balık yakalayan yurttaşlara seslenerek dayanak çağrısında bulundu.

Etrafta bulunan yurttaşların ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığına bağlı botlar yönlendirildi. Botların bölgeye yanaşmasıyla birlikte yurttaşlar cep telefonlarının ışıklarıyla takımları denizin içinde yaşamda kalma gayreti veren Bilgin’in bulunduğu bölgeye yönlendirdiler.

Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı: Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Yarım saatten fazla bir vakit dalgaların arasında yaşamda kalma gayreti veren Bilgin, Sahil Güvenlik takımları tarafından bota alınmasının ardından Amasra Limanına getirildi. Limanda hazır bekleyen 112 takımlarınca ilk müdahalesi yapılan Bilgin daha sonra Bartın Devlet Sağlık Kurumuna kaldırılarak rehabilitasyon altına alındı.

Bilgin’in sağlık vaziyetinin iyi olduğu bilinirken o anlar etraftaki yurttaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye kayıt altına alındı.