Denizli'de ikizlere hamile annenin şüpheli ölümü: Koca 2'nci kez gözaltında

Denizli'de ikizlere hamile annenin şüpheli ölümü: Koca 2'nci kez gözaltında

Denizli'nin Buldan ilçesinde iki çocuk annesi olan ve karnındaki ikiz bebeklere 5 aylık hamile Hatice Çaltı, evinin banyosunda ölü bulundu. Kalp krizi geçirdiği iddia edilen Çaltı'nın boğazında ön otopside

Denizli’nin Buldan ilçesine bağlı Yeni Mahalle'de yaşayan iki çocuk annesi olan ve ikiz bebeklere 5 aylık hamile Hatice Çaltı'dan 43 uzun müddet haber alamayan yakınları, kadının erken doğum yapabileceğini düşünerek vaziyeti hemen polise ve sağlık takımlarına bildirdi. Sağlık takımlarıyla beraber konuta gelip odaları hakimiyet eden polis ekipleri, Çaltı'yı banyonun küvetinde hareketsiz biçimde buldu. Başından yaralı olan Çaltı'nın can verdiği tanımlandı. İlk tanımlamalara göre 5 aylık ikiz bebeklere hamile olan 2 çocuk annesinin kalp krizi neticeyi can vermiş olabileceği değerlendirilirken, Çaltı'nın bedeninde kesici ve delici alet yarası tespit edilmedi. Cumhuriyet savcısının analizinin ardından Çaltı'nın cenazesi otopsi için Buldan Göğüs Hastalıkları Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı.

TIRNAKLARINDA TEN DOKULARI BULUNDU

Genç kadının bu sabah saatlerinde Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kurumu Adli Tıp Müesseseyi morgunda ön otopsisi bitirilince korkunç bir ayrıntı da ortaya çıktı. Çaltı'nın boğazında morluklar ve parmak izleri, kollarında boğuşmadan kaynaklanan çizikler tespit edildi. Ayrıca Hatice Çaltı’nın tırnaklarında ten dokuları bulundu ve adli tıp incelemesine sevk edildi. Yapılan ön otopsinin ardından genç kadının öldürülmüş olabileceği netlik kazanırken; kuşkulu olarak Çaltı'nın 46 yaşındaki eşi Ramazan Ç. nezaretine alındı. Devamlı çelişkili ifadeler veren ve kollarında tırnak izleri tespit edilen Ramazan Ç., çıkarıldığı Nöbetçi Barış Ceza Dominantlığı tarafından adli hakimiyet koşuluyla hür vazgeçildi.

Denizlide ikizlere hamile annenin şüpheli ölümü: Koca 2nci kez gözaltında

SAVCI ANINDA İTİRAZ ETTİ

Buldan Cumhuriyet Savcısının karara hemen itiraz etmesi üzerine aynı gece görülen Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen mahkemede itirazın kabulüne ve kuşkulu hakkında tutma kararı çıkarılmasına karar verildi. Kuşkulu adli hakimiyetle hür kaldıktan saatler sonra yine nezaretine alındı. Bugün 1.ağır cezaya sevk edilecek.