Dere taşınca mahsur kalan 1'i bebek, 4 kişilik aile kurtarıldı

Dere taşınca mahsur kalan 1'i bebek, 4 kişilik aile kurtarıldı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde sağanak sebebiyle Akçay Nehri'ne dökülen nehrin taşması neticeyi çadırda mahsur kalan 1'i bebek, 4 şahsiyet aile, takımların çalışmasıyla kurtarıldı.

Nazilli ilçesinde dün sabah saatlerinde tesirli olan sağanak, Akçay Nehri'ne dökülen nehrin taşmasına neden oldu. Denizli'nin Çivril ilçesinden 50 gün evvel Esenköy Semti'ne gelen ve hayvancılıkla uğraşan 4 şahsiyet ailenin kaldığı bölge, su altında kaldı. Ailenin dayanak çağrısıyla bölgeye jandarma, itfaiye ve sağlık takımları sevk edildi. Nazilli TRAC Türkiye Radyo Acemileri Toplumu takımları da bölgeye gelerek çalışmalara dayanakçı oldu. Bölgeye iş cihazıyla erişen takımlar, mahsur kalan Mehmet Kaçar, Serdar Durmaz, Hülya Durmaz ve bebek Ülfiye Durmaz’ı kurtardı. Aile fertleri sağlık hakimiyeti için Nazilli Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Gözden KaçmasınMeteorolojiden tüm yurda yağış uyarısı İstanbulda kar yağışı başladıMeteoroloji'den tüm yurda yağış ihtarı! İstanbul'da kar yağışı başladıHaberi görüntüle

TAKIMLAR HAYVANLAR İÇİN DE SEFERBER OLDU

Bu arada ailenin su baskın sularını fark edince yüksek bir bölgeye çıkardığı 250 küçükbaş hayvan için de takımlar seferber oldu. Takımlar, bazı koyunlara erişti. Su Baskın sularına kapılan hayvanların olup olmadığının tespitinin sürdüğü bildirildi. Serdar Durmaz, gece olduğu için hayvanlarından su baskın sularına kapılan olup olmadığını öğrenmediklerini söyledi.

Esenköy Semti Muhtarı Ali Minik, hadiseyi dinler dinlemez yetkili mercileri aradıklarını ifade ederek, "Bölgede bulunan çoban dostumuzun hayvanlarının ve çadırlarının olduğu bölge, sağanak yağışlarla beraber akarsu sularının taşmasıyla sular altında kalmış. Hemen yetkililere haber verdik ve kurtarma çalışması başlatıldı" dedi.