Derse kanoyla giden öğretmen

Derse kanoyla giden öğretmen

Marmaris’te yaşayan ortaokul hocayı Cihan Şen, evine 19 kilometre uzaklıktaki mektebine, kanoyla gidiyor. Havaların ergonomik olmadığı  günlerde de erişim için ya bisiklete biniyor ya da yürüyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Orhaniye İnci Narin Yerlici Ortaokulu’nda 16 yıldır vazife yapan Bilişim Teknolojileri Hocayı Cihan Şen, ‘etrafa’ hasar vermemek için mektebe kanoyla, bisikletle ya da yürüyerek gidiyor.

Şen’in Selimiye köyündeki konutu ile mektebinin arasındaki uzaklık denizden 19, karadan 14 km. Şen, havanın ergonomik olduğu günlerde mektebe kanoyla gitmek için sabah 5’te yola çıkıyor, 3 saatlik yolculukla Orhaniye köyündeki mektebine varıyor. 38 yaşındaki Cihan hoca, öteki günlerde ise mektebine bisikletle gidiyor. Bu yolculuk da 1 saat sürüyor.

Yürümeyi de çok seven Şen, “Etraf mevzusunda duyarlıyım. Hiç ehliyet almadım. Aralıksız toplu taşıma kullanmayı seçim ettim. Bisiklet ve yürüyüş hep hayatımdaydı. Sporu çok beğeniyorum. Ancak cümbüş emelli değil daha çok bir yerden bir yere gitmek için spor yapıyorum” diyor.

Derse kanoyla giden öğretmen

ETRAF ARKADAŞI

Hoca Cihan Şen için ekolojik ve sürdürülebilir yaşam bir hayat şekli. Fıstık ve zeytin hasatlarına katılıyor. Ata tohumuyla alakalı bir derneğin abonesi.