Dinlenmek için oturmak istedi, 10 metre yükseklikten düştü! Annesi fenalık geçirdi

Dinlenmek için oturmak istedi, 10 metre yükseklikten düştü! Annesi fenalık geçirdi

İstanbul Esenyurt'ta 8 yaşındaki Ahmet Cebe, bir binanın girişindeki mermerin üzerine oturmak isterken balansını kaybederek 10 metre yükseklikten beton zemine düştü. Ağır yaralanan çocuk sağlık…

Vaka, dün saat 17.00 sıralarında Güzelyurt Semti Fatih Caddesi'ndeki binanın önünde alana geldi. 8 yaşındaki Ahmet Cebe, yol ile bina arasındaki boşluğa gelişigüzel vazgeçilen mermere oturmak istedi. Güvenlik kamerası tarafından da kaydolunan hadisede yerinden oynayan mermer, minik çocukla beraber binanın alt katındaki beton zemine düştü.

Dinlenmek için oturmak istedi, 10 metre yükseklikten düştü Annesi fenalık geçirdi

ANNESİ FENALIK GEÇİRDİ

İhbar üzerine polis, ambulans ve itfaiye sevk edildi. Takımlar ağır yaralı çocuğu sağlık kurumuna kaldırırken, vaka yeri güvenlik şeridi ile kapatıldı. Vaka yerine gelen Cebe'nin annesi ise fenalık geçirdi.

"NABZI ATIYORDU, ELİNDE KAMYONU DA VAR"

Çocuğa ilk müdahaleyi yapanlardan ismini söylemek istemeyen bir birey, "Büyük hengameyi dinleyince bir taşıt mı uçtu dedim. Baktım bir çocuk yerde uyuyor. Koştum hemen polisi aradım. Nabzı atıyordu. Elinde kamyonu da var. Güzelyurt'ta önüne gelen müteahhit. Belediye buna nasıl izin vermiş? Bu vakada da hem belediyeyi, hem müteahhidi dava edeceksin. Burası böyle vazgeçilebilir mi böyle absürtlük olur mu?" dedi.