Dışişleri'nden Yunanistan'a Galatasaray tepkisi! Yunan Büyükelçi bakanlığa çağırıldı

Dışişleri'nden Yunanistan'a Galatasaray tepkisi! Yunan Büyükelçi bakanlığa çağırıldı

Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Diamessis Dışişleri Bakanlığı'na davet edilerek, Galatasaray futbol ekibi konvoyuna Atina'da sergilenen davranış şiddetle protesto edildi.

Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray Futbol Ekibi, Yunan yetkililerin yeni tip koronavirüs Kovid-19 testlerini kabul etmemesi ve sergiledikleri kaba tutumlara tepki olarak Atina'dan geri dönme kararı almıştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Galatasaray Futbol Ekibi'na müteveccih bu centilmenlik dışı tavra tepki göstermişti.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından, "Bugün Galatasaray Futbol Ekibimizin Yunanistan'da karşılaşmış olduğu iyi gayeden ve centilmenlikten uzak muamele kabul edilemez. Tüm ekiplerimizin her zaman yanındayız!" iletisini paylaşmıştı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermişti:

"Hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Spor Kulübü’müzün karşılaştığı davranış üzerine kulüp başkanı Burak Elmas ve Fatih Öğretmen ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu ifade ettim. Galatasaray’ın karşı karşıya kaldığı bu ilkel tutumu şiddetle ayıplıyorum."

Yunanistana giden Galatasaraya skandal tavır İşte o anlar...Yunanistan'a giden Galatasaray'a skandal tutum! İşte o anlar...