Diyarbakır’da moda rüzgarı

Diyarbakır’da moda rüzgarı

Moda faalliği Dosso Dossi Fashion Show’un dijital platformda yayınlanacak yeni defilesinin çekimleri Diyarbakır’da yapıldı. Şehrin tarihi ve turistik yerlerinde asıllaşan çekimlerde 25 ünlü model yer

Dosso Dossi Fashion Show, Doğubayazıt ve Kapadokya’nın ardından bu defa Diyarbakır’da moda rüzgarı estirdi.

Diyarbakır’ın tarihi ve turistik bölgeleri arasında yer alan On Gözlü Köprü, Cemil Paşa Konağı ve Keçi Burcu’nda reelleştirilen çekimlerde ünlü mankenler vazife aldı.

Diyarbakır’da moda rüzgarı

Aralarında Tülin Şahin, Demet Şener, Zeynep Hoşlanır Demirel, Buse İskenderoğlu, Dilara Korkmaz, Cemrenaz Turhan, Şira Sahilli, Deren Talu, Derin Talu ve Madelein Sarıkabadayı’nın da olduğu 25 manken, koreograf Yasin Soy eşliğinde reelleştirilen çekimlerde kamera karşısına geçti. Çekimlerin finalinde mankenler ellerindeki beyaz güvercinleri uçurdular.

Diyarbakır’da moda rüzgarı

İlk kere geliyorum

Defilede vazife alan Demet Şener, “Diyarbakır’a ilk kere geliyorum ve geldiğim için çok mutluyum. Böyle bir projenin içinde bulunmaktan şeref duyu-yorum. Ne kadar insana erişirsek Türkiye’nin, ülkemizin hoşluklarını ne kadar çok insana gösterirsek bizler o kadar mutlu oluruz” dedi.

Diyarbakır’da moda rüzgarı

Her seferinde aynı sıcaklık

Defilede vazife alan mankenler arasında bulunan Tülin Şahin daha evvel birkaç defa Diyarbakır’a geldiğini söyledi: “Her seferinde aynı sıcaklık ve hoşlukla karşılaştık. O surattan tekerrür çok teşekkür ediyorum herkese. Burada olmak çok hoş.”

Diyarbakır’da moda rüzgarı

Derin Talu