Diyarbakır'da tekvando antrenörü öğrencisine tokat atmıştı! Sporcu İrem Pala: Tokat atmasını isteyen bendim

Diyarbakır'da tekvando antrenörü öğrencisine tokat atmıştı! Sporcu İrem Pala: Tokat atmasını isteyen bendim

Diyarbakır’da alıştırmanı tarafından tokatlandığı iddia edilen sporcu İrem Pala, babası Murat Pala, alıştırman Orhan Baytekin ve o ana tanık olan talebelerden Ahsen Sümbül olanları anlattı. Sporcu İrem

Hadise, Kayapınar ilçesindeki bir salonda tertip edilen Türkiye Gençler Tekvando şehir seçmelerinde yaşandı. İddiaya göre, rakibine yenilen İrem Pala, alıştırmanı Orhan Baytekin tarafından tokatlandı. Yaşanan hadise üzerine alıştırman Baytekin görevden alındı. Vakaya ait sporcu İrem Pala, babası Murat Pala, alıştırman Orhan Baytekin ve o ana tanık olan sporculardan Ahsen Sümbül, hadisenin ayrıntılarını anlattı.

"ORHAN ÖĞRETMENİM HİÇBİR TALEBESİNE ŞİDDET GÖSTERMEZ"

Sporcu İrem Pala, maçtan çıktığını ve o an şok tesirinde olduğunu söyledi. Öğretmenine kendisine bir tokat atmasını istediğini aktaran Pala, “Maçın tamamını izleseler nasıl bir hadise olduğunu kavrayacaklar. Alıştırmanıma tokat atmasını isteyen bendim. Bana tokat atmasaydı şok içerisinde kalacaktım. Maçı kaybettim, stresleydim. Alıştırmanıma, ‘öğretmenim bana bir tokat atmasanız kendime gelemem dedim.’ Vakada hiçbir şiddet yok. Orhan öğretmenim hiçbir talebesine şiddet göstermez. Videoda hiçbir şey görüldüğü gibi değil. Bugün ben ve dostlarım hepimiz alıştırmanımın yanındayız. Hiçbir zaman yalnız vazgeçmedik, bugünde yalnız vazgeçmeyeceğiz. Benim suratımdan işine son verilmesi beni gerçekten çok üzdü” dedi.

"KIZIM 10 YILDIR ÖĞRETMENİNİN YANINDADIR, BU BİR KOMPLODUR"

İrem’in babası Murat Pala, öğretmenle hiçbir meselelerinin olmadığını dile getirdi. Öğretmeni 10 yıldır tanıdıklarını kaydolan Pala, “Kızım 10 yıldır öğretmeninin yanındadır, bu bir komplodur. Bu komploya karşı da bende şikayetçiyim. Bu görüntüyü servis eden bireyin özellikle üstünde duracağım. Kızım reşit değil, alıp görüntülerini servis etmişler. Kızım bana vakayı anlattı. ‘Ben o an şoktaydım. Orhan öğretmen bana bir tokat çekti' dedi, ben istediğimle söyledim.’ Onun için Orhan öğretmenle bir meselemiz yok” diye konuştu.

"ÖĞRETMENİM ALLAH RIZASI İÇİN BANA BİR TOKAT AT"

Alıştırman Orhan Baytekin ise, kendisi ve tekvando camiasına çok büyük bir linç girişi başlatıldığını ifade etti. İrem ve diğer sporcuları kızından hiçbir zaman ayrı yakalamadığını belirten Baytekin, laflarını şöyle sürdürdü:

“Kızım maça girdiği zaman son 15 saniyesini yayınladılar. Ondan evvel kızım maçın ortasında bana dönüp dedi ki, ‘Öğretmenim ben şoktayım. Bana bir tokat at.’ Dedim ki, kızım devam et. Sen iyisin. Daha sonra ensesinden tavır kendinde misin? dedim. ‘Evet’ dedi. Ama ben şoktayım. Hatta bana dedi ki, ‘Öğretmenim Allah rızası için bana bir tokat at dedi.’ Bende tokat attım ama gülerek tokat attım. Arkamı dönüp gittim. Dışarı da kızımı öptüm. Benim sporcularım şampiyon olduğu için bu zaferi çekemediler. Aileler hepsi bekliyor. Biz medyaya çıkalım. Bugün valiliğe çıkmaya çalıştılar. Şehir Aile ve Sosyal Siyasetlere çıkmaya çalıştılar.”

Diyarbakırda tekvando antrenörü öğrencisine tokat atmıştı Sporcu İrem Pala: Tokat atmasını isteyen bendim

"BİZLER AİLECE GÖRÜŞÜYORUZ"

Hadisenin çok değişik yerlere saptırıldığını söyleyen Baytekin, “Sporcum, Aile ve Sosyal Siyasetler sporcusu değil. Benim özel yetiştirdiğim sporcum. Millet Eğitim Merkezi benim işime son verdi. Ayın 26’sında Muğla’da yapılacak Türkiye Şampiyonası'na 7 sporcumla katılmam gerekirken şu anda maça gidemiyorum. Birliktece biz bu zaferi paylaşıyoruz. Birliktece çocuklarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz. Onlarla her zaman istişare içerisindeyiz. Onlar bizi ziyarete geliyor, idmanlarımızı izliyorlar. Bizler ailece görüşüyoruz. Ama bu kampanya benden evvel kızlarımı etkiledi. Çocuklarımı etkiledi. Diyarbakır’ı şu anda etkiledi” biçiminde konuştu.

"O VİDEONUN DEVAMI DA VAR. NETLİKLE KIRPILMIŞ"

O anın çoğu kırpılarak paylaşılan bir video olduğunu değerlendiren sporculardan Ahsen Sümbül de, o görüntünün art ve önü olduğunu kaydoldu. Sümbül, “İrem, o an maçın bitmesine son 10-15 saniye kala maçı kaybediyordu ve gerideydi. Onun stresinden kendine vurmaya başladı. Şuurunu kaybetmişti. Zira ben orada ısınıyordum. İrem’in dibindeydim ve ona strateji veriyordum. İrem şöyle yap diye. İrem beni dahi dinlemiyordu. İrem İrem haykırıyordum. Dinlemesi olanaksızdı. Ona karşın böyleydi. Öğretmen bir yerde İrem’i yakalıyordu. İrem, ‘öğretmenim bana bir tane vurun kendime geleyim.’ Ondan sonra öğretmen şöyle bir vuruyor. Ondan sonra da İrem’i şöyle sürükleyip de öpüyor. O videonun devamı da var. Netlikle kırpılmış. Şuurlu olarak çekilen bir video. Netlikle karalamak için yapılan bir komplo. Ailelerimiz şuursuz insanlar değiller. Böyle bir şey olsaydı bizi yollamazdı” ifadelerinde bulundu.