Diyarbakırlı Ragnar

Diyarbakırlı Ragnar

Diyarbakırlı Güven Arslan, yeni doğan oğluna hayranı olduğu, kısımlarını tekerrür tekerrür izlediği ‘Vikingler’ dizisinin başkarakteri Ragnar Lodbrok’un adını verdi.

Diyarbakır’da mobilya sektöründe çalışan Sibel 26 ve Güven Arslan 34 çiftinin geçen hafta oğulları dünyaya geldi. Çocuklarının cinsiyetini bildikten sonra ‘Rüzgar’ ismini vermeyi düşünen çiftten Güven Arslan, bu kararından bırakıp oğluna ‘Vikingler’ dizisinin başkarakteri, ananesel kaynaklara göre Danimarka ve İsveç kralı olan Ragnar Lodbrok’un adını koydu. Diziyi çok hoşlandığını ve başkarakter Ragnar Lodbrok’un reel yaşamının kendisini etkilediğini belirten Güven Arslan, “Daha Öncekinden beri Viking filmlerini, çizgi filmlerini izliyordum. Ragnar’ın filmdeki kişiliği, yaşamı çok güzelime gitmişti. Aynı zamanda çok yakışıklıydı. İzlerken de hayal ediyordum. ‘Acaba benim de böyle bir oğlum olsaydı, karizma olsaydı’ diye düşünüyordum. Norveç’te Ragnar adı çok popüler. Ama devletten izin alınması gerekiyormuş. Bir Viking hayranıydım. Viking ailesi olarak Türkiye’de bir ilk olduğumu düşünüyorum. Çok mutluyum” diye konuştu.

KİMLİĞİ GÖRÜNCE ŞOK OLDU

2’si kız 3 çocuk annesi Sibel Arslan da ‘Ragnar’ adını ilk dinlediğinde çok donakaldığını belirterek, “Zira baştan beri ‘Rüzgar’ adını düşünüyorduk. ‘Rüzgar’ demek istediğimi söyledim. Kimlikte görünce şok oldum” ifadelerini kullandı.