Doğan Cüceloğlu’nun ailesi duyurdu: Üzülerek öğrendik!

Doğan Cüceloğlu’nun ailesi duyurdu: Üzülerek öğrendik!

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun ölümünün ardından tepki çeken bir olay yaşandı. Cüceloğlu’nun ölümünün ardından sosyal medyada açılan sahte hesaplarla para toplanmaya çalışıldığı ortaya çıktı.…

İstanbul Beşiktaş'taki evinde ölü bulunan psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu'nun vefatının hemen peşinden, ailesi sosyal medya hesaplarından izah yaptı. Aile, açıklamada Doğan Cüceloğlu'nun yerine açılan düzmece hesaplarla para toplanmaya çalışıldığını duyurarak yurttaşları bu hesaplara saygı göstermemeleri ile ilgili uyardı.

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş'taki evinde yaşamını yitiren 83 yaşında olan Doğan Cüceloğlu'nun ailesi, resmi sosyal medya hesabından bir gün önce akşam saatlerinde bir izah paylaştı. Doğan Cüceloğlu hesabına açılan bir takım sosyal medya hesaplarıyla, yurttaşlardan para toplanmaya çalışıldığını belirten aile, bu hesaplara saygı gösterilmemesini istedi. Aile yaptığı izahta şu ifadelere yer verdi:

"Sizlerle paylasmak istediğimiz ehemmiyetli bir konu var. Sizler de anımsayacaksınız Doğan Hoca geliştiren aile ve okul ortamı için emek veren herkese “aynı ekipteniz" derdi. Onun sosyal medya hesaplarını takip eden, fikirlerini uygulamaya çalışan sizler geçirdiğimiz bu zor günlerde bizlere de ailesi olarak “aynı ekipten" olduğumuzu hissettirdiniz, tekrar sağ olun. Doğan Hoca'nın isminden yararlanmak emeliyle açılan sahte hesaplarda para toplanmaya çalışıldığı, isiminin ve resiminin desturumuz olmaksızın bir takım faaliyetlerde kullanıldığı bilgisini üzülerek öğrendik. Doğan Cüceloğlu hesabına hiçbir sebeple para toplamamız mevzubahis değildir. Onun isiminin topluma yararlı işler için onayımız alınarak yapılacak faaliyetler dışında kullanılmasına zati yorgun olan gönlümüzün kırıldığını belirtmek ister, dikkatlerinizi rica ederiz.

Onun sözleri kitaplarında, videolarında, resmi instagram, facebook ve twitter hesaplarında mevcut ve herkes tarafından kolayca anlaşılacak kadar net. Ömrünü adadığı, nice emeklerle oluşturduğu fikirsel kalıtına yalan sözler ve yorumlarla zarar verilmesi ihtimali canımızı yakıyor. Sizler de büyük ekibi olarak lütfen buna müsaade etmeyin. Onun ismini ve fikirlerini hep beraber savunalım. Bu vesileyle sizlerden de gelen talepler Çerçevesinde Doğan Cüceloğlu sosyal medya hesaplarını meslektaşı ve eşi Yıldız, yıllardır birlikte çalıştığı asistanları Emre ve Gizem ve kızı Umay'la birlikte ve çocuklarının da desteğiyle sürdüreceğimizi paylaşmak isteriz.

Selamlar, sevgiler..."

BU VİDEO ALAKANIZI ÇEKEBİLİR

Doğan Cüceloğlu hayatını kaybettidaha fazla video için