Doktor Zeynep Erdoğan vahşice öldürülmüştü! Flaş detay: 6 ay önce de...

Doktor Zeynep Erdoğan vahşice öldürülmüştü! Flaş detay: 6 ay önce de...

Ankara'da Opr. Dr. Zeynep Erdoğan'ı 47 bıçaklayarak öldüren Mehmet Erdoğan'ın 45, cinayetten 6 ay evvel de eşine şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen…

Mehmet Erdoğan, 9 ay evvel ikinci konutluluğunu yaptığı Opr. Dr. Zeynep Erdoğan ile 10 Mayıs günü Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi'ndeki konutlarında tartıştı. Mehmet Erdoğan, münakaşa sırasında konutta bulunan eşinin ilk konutluluğundan olan oğlu A.A.'yı 16 vurup, ellerini bağlayarak odaya kilitledikten sonra Zeynep Erdoğan'ı bıçaklayarak öldürdü. Erdoğan, eşine ait arabayla kaçarken, olay A.A.'nın ellerindeki ipi çözüp, dışarıya çıkarak destek istemesi üzerine ortaya çıktı. Polis tarafından kısa zamanda tutulan Erdoğan, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

YARALAMADAN DAVA AÇILMIŞ

Zeynep Erdoğan'ın evlendikten takribî 3 ay sonra, Mehmet Erdoğan'ı şiddet uyguladığı için şikayet ettiği ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, eşinin boğazını sıkıp, darbeden Mehmet Erdoğan hakkında, 'eşe karşı isteyerek yaralama' kabahatinden 8 aydan 2 seneye kadar mapus istemiyle dava açıldığı tanımlandı. Zeynep Erdoğan'ın avukatının, cinayetten kısa vakit evvel duruşmaya şikayetinden bıraktığı istikametinde arzuhal verdiği; ancak kabahatin eşe karşı işlenmesi sebebiyle suçlamanın Ankara 33’şöhretçi Asliye Ceza Mahkemesi'nde sürdüğü bildirildi. Yeniden Zeynep Erdoğan’ın şikayeti üzerine Mehmet Erdoğan hakkında 'güveni makûsa kullanma' kabahatinden de ayrı bir soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

'SOSYAL MEDYADAN TANIŞIP KONUTLANDIK'

Bu arada, cinayetle alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma da sürüyor. Soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Mehmet Erdoğan, ilk eşinden boşandıktan sonra Ankara'da kardeşiyle kurduğu dükkanını daha sonra kapattığını, 2017 senesinde 'dolandırıcılık' kabahatinden cezaevine girdiğini söyledi. Erdoğan, 2020 Nisan ayında tahliye olduktan 1 ay sonra dostluk sitesinde Zeynep Erdoğan ile tanıştığını belirterek, "Bana ilk evvel hemşire olduğunu söyledi. Ben elektronik işiyle uğraştığımı söyledim. Bir vakit beraber yaşadıktan sonra Zeynep bana iş kurmam için bir ölçü para verdi. 14 Ağustos 2020'de de resmi olarak evlenerek, olayın yaşandığı konutta Zeynep'in ilk eşinden olan çocuklarıyla beraber yaşamaya başladık. Ben bu vakit zarfında iş yapmaya çalıştım; ancak olmadı" dedi.

'BIÇAĞI ALMAK İSTERKEN BOĞUŞMAYA BAŞLADIK'

Mehmet Erdoğan, eşi cezaevine dolandırıcılıktan girdiğini bilince aralarının bozulduğunu belirterek, "içki içtiği yarıyılda bana 'sen dolandırıcısın, kadın parası yiyorsun' gibi laflar söylemeye başladı. Aramız zaman zaman düzelip, bozuluyordu. Tartıştığımız bir gün şikayetçi oldu ve uzaklaştırma kararı aldırdı. Ancak sonra aramız yeniden düzeldi ve şikayetinden bıraktı. Bir vakit sonra yeniden içki içtiğinde bana çok ağır laflar söyleyerek, tehdit ediyordu. Olay günü ben ikametin alt katında koltukta yatarken, saat 06.00 gibi elinde kılıf içerisindeki bıçakla alnıma vurarak uyandırdı. ‘Sodaların hepsini sen mi içtin?’ diyerek üst kattaki yatak odasına çıktı. Ben de peşinden gidince tartışmaya başladık. Münakaşa sırasında yeniden bana hakaret etti. Elindeki bıçağı almak isterken boğuşmaya başladık. Boğuşma sırasında Zeynep yere düştü. Elindeki bıçağı alıp alt kata indim" diye konuştu.

'ANNESİNİ O BİÇİMDE GÖRMESİN DİYE BAĞLADIM’

Mehmet Erdoğan, o sırada konutta bulunan A.A.'ya, "Sana hasar vermek istemiyorum. Annenle konuşacağım" dediğini ileri sürerek, "Annesini o biçimde görmesini istemediğim için ellerini bağlayıp, ikametin bodrum katındaki ambara kilitledim. Bağlamak isterken katlandığı için birkaç kere vurarak darbettim. Tekerrür yatak odasına çıktığımda Zeynep’in can vermiş olduğunu kavradım" dedi.

Öte yandan Mehmet Erdoğan'ın ellerini bağlayıp darbettiği, A.A.'nın henüz ifadesinin alınmadığı, psikolojik gidişatı sebebiyle hekiminin buna izin vermediği belirtildi. A.A.'nın önümüzdeki günlerde psikolog himayesinde ifade vereceği bilindi.

KREDİ KARTLARI VE NOTER VEKALETİNİ ALARAK KAÇMIŞ

Ailenin avukatı Ganican Emin Yılmaz, kuşkulunun cinayetten sonra verdiği ifadesinde Zeynep Erdoğan'ı yargıladığını belirterek, "Cinayetten sonra Zeynep Erdoğan’a ait kredi kartları ile noter vekaletini de da alarak kaçmış. Alınan ifadeler ve kuşkulunun daha evvel dolandırıcılık kabahatinden ceza alması, çek bonoyla alakalı bir hayli kabahat kaydının bulunması, gerçeğinde olayın neden alana geldiğini ortaya koyuyor. Cinayet soruşturması dışında biz bu mevzuda da zorunlu dokümanları bitirdikten sonra şikayetçi olacağız" diye konuştu.