Doktoru darp etmekten tutuklandı, 'yumruk attı' dedi

Doktoru darp etmekten tutuklandı, 'yumruk attı' dedi

Balıkesir'in Edremit ilçesi Devlet Sağlık Kurumu’nde Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hüseyin Kara’yı darbettiği iddiasıyla hapsedilen Adnan Ö.'nün 54, emniyetteki ifadesinde hekimin kendisinin sağ gözüne

Edremit Devlet Sağlık Kurumu’nde 7 Ocak'ta asıllaşan vakada oğlunun ayağına tırnak batması şikayetiyle buluşma almak isteyen M.Ö., ile Opr. Dr. Hüseyin Kara arasında münakaşa yaşandı. Dr. Kara kapısının tekmelendiğini ve kendisine yumruk atıldığını ileri sürerek bazı meslektaşlarıyla basın açıklamasında bulundu. Adnan Ö. hapsedilerek cezaevine sevk edilirken eşi M.Ö. ise hakimiyetle hür vazgeçildi

'TEHDİT VE HAKARETTE BULUNMADIM'

M.Ö. hadiseyle alakalı olarak emniyette verdiği ifadesinde oğlunun ayak tırnağında batma olması sebebiyle güç yürüdüğünü ve bu sebeple 18 Ocak 2022 gününe buluşma veren Dr. Kara’ya, ‘Hekim bey buluşmayı daha erken tarihli veremez misiniz, oğlumun ayağı çok makûs, mektebe gitmekte güçlük sürüklüyor, tırnağı çok makûs batıyor’ dediğini söyledi.

Dr. Kara’nın bu vaziyete hiddetlendiğini ve kendisine ‘Hem hastayı getirmiyorsun hem de buluşma vermemi istiyorsun, buluşmayı öne alamam’ dediğini ileri süren M.Ö., "Oğlumun ayağı çok makûs hekim bey deyince, hakaret ederek 'buluşma verilmeyecek’ diyerek ayağa kalkıp haykırmaya başladı, üstüme yürüdü. Özel güvenlik vazifelilerinin gelmesi üzerine dışarıya çıktım. Beni telefon ile arayan eşim Adnan Ö.’ye gidişatı anlattım. Sağlık Kurumunun dış kapısında duruyordum, eşim yanıma geldi. Hekimin bana hakarette bulunduğunu ve buluşmamızı iptal ettiğini söyledim. Birlikte Dr. Kara’nın polikliniğinin önüne gittik. Hekimin, poliklinik içerisinde eşimin gözüne bir yumruk attığını gördüm. Eşime hekim raporu aldıktan sonra polis merkezine ifade vermeye getirdiler. Ben hekime tehdit ve hakarette bulunmadım. Dr. Kara’dan şikayetçiyim” dedi.

'ŞİKAYETÇİYİM'

Cuma günü saat 14.45 sıralarında eşi M.Ö.’yü aradığını söyleyen Adnan Ö'nün ise emniyetteki ifadesinde şu ifadeyi verdiği bilindi:
“Eşime oğlumuz için operasyon buluşması alıp almadığını sordum. Eşim ‘Hayır buluşma alamadım, hekim beni vurmaya kalktı’ dedi. Sonrasında Edremit Devlet Sağlık Kurumu'ne gittim. Hekimden verdiği buluşmayı daha erkene alması gerektiğini rica ettiğini, ancak genel cerrah hekimi Hüseyin Kara’nın kendisine hakarette bulunduğunu ve vermiş olduğu buluşmayı da iptal ettiğini söyledi. Polikliniğe eşimle beraber giderek neden böyle bir tavırda bulunduğunu bilmek istedim. Kısa bir zaman sonra özel güvenlik vazifelileri kapıyı açarak beni içeriye davet ettiler. Tek başıma girdim. Eşime hakaret etti. Uyardım, ayağa kalktı benim üzerime yürüdü. Güvenlikçiler araya girdi, beni yakalamaya çalıştılar. O esnada Dr. Hüseyin Kara, benim sağ gözüme yumruk attı. Güvenlikçiler beni dışarıya aldılar, sonrasında polis geldi. Bana darp raporu aldırdıktan sonra ifade vermek için polis merkezine eşim ile beraber getirildim. Ben Dr. Hüseyin Kara’yı hiçbir biçimde darbetmedim, kendisine tehdit ve hakarette bulunmadım. Kendisini davacıyım.”