Doluluk yüzde 90'ı gördü! Tatilci akınına uğradı

Doluluk yüzde 90'ı gördü! Tatilci akınına uğradı

Bolu’nun ehemmiyetli kış turizm merkezi Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 2 metreyi bulurken, sömestir tatilinin başlamasıyla otellerdeki doluluk oranları yüzde 90’a erişti.

Türkiye'nin en ehemmiyetli turizm merkezlerinden birisi olan ve kayak sezonunda yerli ve yabancı binlerce turistin tatil için geldiği Kartalkaya Kayak Merkezi'nde tesirli olan yoğun kar yağışıyla beraber kar kalınlığı 2 metreye erişti. Kent merkezine 45 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi sömestir tatilinde tatilcilerin alaka odağı oldu. Tatilciler soğuk hava koşullarına karşın pistleri doldurarak sevinçli anlar yaşadılar.

Gözden KaçmasınGaziantep Valisi Gülden art arda uyarılar: İkinci dalga geliyor... Belediye başkanları toplandıGaziantep Valisi Gül'den arkası arda ihtarlar: İkinci dalga geliyor... Belediye başkanları toplandıHaberi Görüntüle

“SÖMESTİR TATİLİNDE DOLULUKLARIMIZ İYİ GEÇECEK”

Kartalkaya'da bulunan 2 otelin Bölge Müdürü Yusuf Avcı, doluluk oranlarının yüzde 90'ı bulduğunu ifade ederek, "Doluluk oranları hoş, yüzde 90 seviyesinde. Bugün tabi ki sömestir başlangıcı. Çocuklarımızın takribî 2 yıldır sömestire çıkmaması ve konutta geçirmesi güç oldu. Kartalkaya'da 2 metreye yanaşmış bir kar kalınlığı ve otellerimizde de çocuklar için hoş etkinliklerle onları eğlendireceğiz. Önümüzdeki hafta için de yoğun bir arz var. Başka Bir Deyişle diyebiliriz ki sömestir vaktince otel doluluklarımız iyi geçecek” biçiminde konuştu.

Doluluk yüzde 90ı gördü Tatilci akınına uğradı

“KARTALKAYA YOLU KAPANMADI”

Kartalkaya yolunda tatilciler güçlük yaşamayacağını belirten Avcı, "Yol, yerel idarelerin katkılarıyla 7/24 sarih gidişatta. Biz de kendi ihtimallerimizle çalışmalar yapıyoruz. Hiç bir davetlimiz yolda erişim problemi yaşamıyor. Gelen davetlilerimizle irtibat içinde oluyoruz. Gelemeyen olursa biz onlara vasıta yolluyoruz. Yol kapanmıyor. Kartalkaya'nın yolu hiç bir zaman kapanmadı" dedi.

Gözden KaçmasınRusya - Ukrayna gerilimi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Barış için arabulucu olabilirizRusya - Ukrayna gerilimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Barış için arabulucu olabilirizHaberi Görüntüle