Domenec Torrent’in Galatasaray’ı eskisinden farklı olacak

Domenec Torrent’in Galatasaray’ı eskisinden farklı olacak

Cimbom’un yeni öğretmeninin oluşturmak istediği yapı şekillenmeye başladı. Pas oyununu galibiyet ile uygulayan ve topu rakibe kaptırınca süratli baskı ile dolaysız rakibin karşılanması üzerinde duran

Galatasaray’da ekiple 4. idmanına dün çıkan yeni teknik direktör Domenec Torrent, oynatmak istediği futbolun ipuçlarırı vermeye başladı. Oyuna hükmeden bir Galatasaray ekibi oluşturmak isteyen Torrent, Florya’da özellikle tepkin çalışmaları yaptırıyor.

YENi SiSTEMi DENEDi

Pas oyununu galibiyet ile uygulayan ve topu kaptırınca süratli baskı ile dolaysız rakibin karşılanması üzerinde duran 59 yaşındaki çalıştırıcı, Galatasaray’ı 4-3-3 sistemi ile oynatmayı tasarlıyor.

İspanyol teknik adam amacındaki saha dizilişini strateji idmanlarında sık sık sınadı. Özellikle geçiş oyunları üzerinde duran Torrent’in ekipte cılız nokta olarak gördüğü topu kaybettiği zaman rakibi nerede, nasıl karşılayacakları ile alakalı oyunculara özel çalışmalar yaptırdığı belirtildi.

Galatasaray’ın kolay gol yediği görüşüde olan Torrent, korunmada neler yapılması gerektiğini oyuncularına ayrıntılı biçimde anlatıyor.

Gözden KaçmasınGalatasaray, Domenec Torrent ile sözleşme imzaladıGalatasaray, Domenec Torrent ile kontrat imzaladıHaberi görüntüle