Donald Trump'ın eski eşi Ivana Trump hayatını kaybetti

Donald Trump'ın eski eşi Ivana Trump hayatını kaybetti

Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ilk eşi Ivana Trump'ın 73 yaşında hayatını kaybettiğini duyurdu.

Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, kendine ait sosyal medya platformu Truth Social'dan ilk eşi Ivana Trump'ın 73 yaşında hayatını kaybettiğini duyurdu.

Trump  yaptığı açıklamada, "Ivana Trump, New York'taki evinde hayatını kaybetti. Beğenenlerine bunu bildirmekten dolayı çok dramam. O harika ve esin verici bir hayat süren hoş ve harika bir bayandı. Şeref ve sevinci üç çocuğu Donald Jr., Ivanka ve Eric'ti. Hepimiz onunla şeref dinledikçe o da onlarla şeref dinliyordu. Huzur içinde yat Ivana" ifadesini kullandı. Eric Trump ise, annesinin "iş dünyasında bir efor, birinci sınıf bir sporcu, ışıltılı bir hoşluk ve şefkatli bir anne ve dost" olduğunu belirtti.

Çekya doğumlu olan Ivana Trump, 1977'de Trump ile evlenmiş, ikili 15 sene sonra 1992'de boşanmıştı. Trump, Ivana Trump’ın ikinci eşiydi. Trump çifti, 1980'lerde ve 1990'larda New York'ta ehemmiyetli adlar arasında yer alırken, ayrılıkları kamuoyunun yoğun ilgisine sürüklemişti.