Donald Trump'tan Vladimir Putin ile görüşecek Joe Biden'a mesaj: 'Toplantı esnasında uyuyakalma'

Donald Trump'tan Vladimir Putin ile görüşecek Joe Biden'a mesaj: 'Toplantı esnasında uyuyakalma'

Daha Önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, "Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi talihler diliyorum. Biden,…

Trump, yaptığı yazılı açıklamada, başkanlığı yarıyılında Putin ile Helsinki'de çok bereketli bir buluşma yaptığını belirterek, "Gecikmiş palavracı basının buluşmayı yansıtma biçiminin aksine, Amerika Birleşik Devletleri bu buluşmada Putin'in ve Rusya'nın hürmeti de bile bir hayli şeyi kazanmıştı." görüşünü paylaştı.

Kendisine müteveccih Rusya soruşturmasını "Hillary Clinton ve Demokratlar tarafından fonlanan bir tezgah" olarak nitelendiren Trump, bu soruşturmanın yol açtığı güçlüklere karşın kendisinin Putin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurduğunu belirtti.

Trump 16 Haziran'da Cenevre'de reelleşecek Biden-Putin Doruğuna ait ise "Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi talihler diliyorum. Biden, buluşma esnasında yatakalma ve Putin'e en içten dileklerimi ilet." ifadesini kullandı.