Düğün dehşete dönüştü! Gelin almada başlayan gerilim büyüdü

Düğün dehşete dönüştü! Gelin almada başlayan gerilim büyüdü

Denizli’de düğün evveli gelin alma aktifliğinde yaşatılan 'kapı basmada' ananesinde verilen parayı az bulan gelin tarafı ile damat tarafının münazarası düğünde devam etti. İçeri girmek isteyen ve negatif

Denizli’de iki çiftin en mutlu gününde kan aktı. Düğün evveli gelini almak için Çivril ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi'ne giden damat tarafının 'kapı basma' ananesinde verdiği parayı beğenmeyen gelin tarafı, küçük çocukları için de para istedi. Uzatılan bu parayı da az bulan iki taraf arasında laflı münakaşa başladı. Çıkan laflı münakaşanın yerini vazgeçtiği tartışma, yakınların araya girmesiyle son bulundu. Damat tarafı gelini alarak Pamukkale ilçesine bağlı Akhan Mahallesi'ndeki düğün salonuna geldi.

Düğün dehşete dönüştü Gelin almada başlayan gerilim büyüdü

GELİN ALMADA BAŞLAYAN GERİLİM DÜĞÜNDE DEVAM ETTİ

Kavganın yatıştırılmasının ardından Pamukkale'deki düğün salonuna geçen damat tarafı, münakaşa çıkabilir düşüncesiyle gelin tarafından gelen bazı şahısları içeriye almak istemedi. Burada ikili grup arasından çıkan küfürlü müzakerede bıçaklar konuştu. Birbirine saldıran ikili grup uzun zaman boyunca tartışma etti. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri ve sağlık vazifelileri sevk edildi. Olay yerine giden takımlar grubu güçlükle ayırabildi. Çıkan müzakerede karnına aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan İbrahim Ç. 55, oğlu Fahri Ç. 26, Çetin Ç. 25 Yusuf Çetin C. 27, Yusuf Can Ç. 27, Gökhan Y. değişik sağlık kurumulara kaldırılırken, Kemal E. ve Mustafa E. ise kendi imkânlarıyla özel hastaneye gitti. Olay yeri analiz takımlarının yapmış olduğu çalışmaların ardından mevzu hakkında soruşturma başlatıldı.

Düğün dehşete dönüştü Gelin almada başlayan gerilim büyüdü

“PARAYI SEVMEDİLER”

Münakaşanın ilk evvel gelin evinde kapı basma nedeniyle çıktığını belirten Arif Can, “Çivril’e gelin almaya gittik. İçeri girildiğince para istendi ve para verildi. Küçük oğulları için de para istendi ve o da verildi. Ondan sonra sevmediler ve hakaret etmeye başladılar. Orada çıkan münakaşanın ardından bir itiş kakış oldu. Düğüne geldik buraya ve orada tartışma olduğu için burada da münakaşa olur diye girmelerini uygun görmedik. Düğün sahibine bunları gönder dedik ve olay başladı. Düğün sahibi gidin demesine karşın gitmediler” dedi.