Dün Beşiktaş, bugün Fenerbahçe! Emre Mor için Karagümrük'ten izin çıktı, görüşmeler başlıyor

Dün Beşiktaş, bugün Fenerbahçe! Emre Mor için Karagümrük'ten izin çıktı, görüşmeler başlıyor

Bu sezon gösterdiği çıkışla yine transferin favorisi haline gelen Emre Mor'la alakalı Beşiktaş ve Fenerbahçe akslı sıcak büyümeler yaşanıyor.

Vavacars Karagümrük ile yine Türkiye'ye dönüş yapan Emre Mor, dört büyüklerin ve Avrrupa kulüplerinin kıskacı altında. İnişli çıkışlı grafiği ile kariyeri en fazla merak edilen adların başına gelen 24 yaşındaki futbolcuyla alakalı sıcak büyümeler yaşanıyor...
 
İTALYA VE SIRBİSTAN'DAN RESMİ ÖNERİLER

Özellikle Volkan Demirel'in ekibin başına geçmesiyle daha önceki Emre Mor'u anımsatan oyuncu için Türkiye ve Avrupa'dan çok rakamda talip var. Lazio ve Fiorentina'nın resmi öneri yaptığı Emre Mor için son olarak Kızılyıldız devreye girdi. Ancak bu kulüplerin yaptıkları öneriler Karagümrük'ü tatmin etmedi. Fatih Karagümrük, Fiorentina'nın Emre Mor için yaptığı 3.5 milyon Euro'luk transfer önerisini kabul etmedi.

EMRE MOR'UN GİDİŞATINI SORDU

Daha sonra Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'dan Emre Mor'u resmen istedi. Oyuncunun gidişatını soran Çebi, Hurma'ya 'Emre Mor için bir ekiple uyuştunuz mu?' sualini yöneltti. Hurma ise henüz gelen önerilere pozitif cevap vermediğini aktardı.

SALİH UÇAN + PARA ÖNERİYİ

Çebi'nin Emre Mor transfer için Beşiktaş'a Salih Uçan + para önerisini yaptığı ortaya çıktı. Beşiktaş'ın bu arzı üzerine başkan Hurma, düşünmek için zaman istedi. İki kulübün cuma günü Emre Mor mevzusunda yine toplanması beklenirken transferde masada olan Fenerbahçe'den yeni bir atak geldi. FENERBAHÇE EMRE MOR İLE GÖRÜŞMEK İÇİN İZİN ALDI

Fenerbahçe yönetimi Emre Mor ile görüşmek için Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'dan yazılı izin istedi. Kırmızı siyahlı kulüp bu mevzuda pozitif dönüş yaparken taraflar arasındaki görüşmelerin bugün başlayacağı bilindi.

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de idareyiciler, gün içerisinde Emre Mor ve menajeriyle görüşme hakikatleştirecek.

Görüşme sonrası çıkacak neticeye göre başkanlar Ali Koç ve Süleyman Hurma son lafı söyleyecek.

EMRE MOR'UN GÖRÜŞÜ NE?

Türkiye'den ehemmiyetli öneriler olsa da oyuncunun ilk seçimi futbol yaşamını Avrupa'da sürdürmek. Avrupa’ya dönmeyi kafasına koyan Emre Mor için en ciddi öneriler şu an için Lazio ve Fiorentina'dan geldi. Ancak Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin görüşme arzları sonrası oyuncunun nasıl bir karar vereceği henüz net değil.

VOLKAN DEMİREL İLE BAĞI FARKLI

Fatih Karagümrük'te bu sezon tesirli bir performans ortaya koyan Emre Mor, yolların dağıldığı teknik direktör Volkan Demirel için bir veda iletiyi yayınlamıştı.

Mor, “Sahaya adımınızı attığınızda kaderine savaşmaya hazır olduğunuz teknik direktörler işte budur. Bana verdiğin güvenin karşılığını vermek için elimden geleni yaptım. Seninle çalışmak bir zevkti. Her şey için teşekkürler. Umarım yollarımız yine kesişir.” biçiminde duygusal bir iletiyle onun yarıyılında çıkış tuttuğu öğretmenine veda etmişti.

"EMRE MOR'U SINAMAMAK ABLAVUTLUK OLURDU"

Geçtiğimiz aylarda Spor Arena'ya özel bir görüşme veren başkan Hurma, 'Emre Mor'u sınamamak ablavutluk olurdu' laflarıyla oyuncusuna olan güvenini ortaya koymuştu. İşte o laflar ve görüşme:

“Bana göre Emre Mor maharetiyle Messi’den farksız bir oyuncu hatta efor olarak azıcık daha güçlü. Bir Hayli nedenden dolayı Emre Mor arzu edilen noktaya gelemedi, böyle bir yıldız için her şey yolunda gitse Karagümrük zati alamaz. Emre içtense onu dünya futboluna tekerrürden sunabiliriz. Bizim için hayal sayılabilecek kalitede bir oyuncu, becerilerini ekip çıkarlarına müteveccih kullanabilirse bir dünya yıldızı kazanacağız. Emre Mor beklenen çıkışını yapsaydı 150 milyon euro verilirdi. Böyle bir oyuncuyu o da istiyorsa sınamamak ablavutluk olurdu. Ekonomik bir şey kaybedeceksem de hiç mesele değil, böyle bir sınama yapmalıydık.”