Dünya Afgan YouTuber'ı konuşuyor... Son görüntüleri ortaya çıktı!

Dünya Afgan YouTuber'ı konuşuyor... Son görüntüleri ortaya çıktı!

Kabil Havalimanı'ndaki bombalı hücumda can verenler arasında yer alan 20 yaşındaki Afgan YouTuber Najma Sadequi'nin vefatından günler evvel sürüklediği veda videosu ortaya çıktı.

Afganistan'da Taliban'ın hakimiyeti ele geçirmesinin ardından ülke DEAŞ-H'nin Kabil Havalanı'na tertip ettiği kanlı hamle ile sarsılmıştı.

170 şahsın yaşamını kaybettiği hamle sonrası vicdan burkan haberler ve insan öyküleri gelmeye devam ediyor.

CAN VERENLER ARASINDA 20 YAŞINDAKİ YOUTUBER DA VAR

Kabil Havalimanı'ndaki hücumda can verenler arasında 20 yaşındaki Afgan YouTuber Najma Sadequi'nin de olduğu tanımlandı.
Sadequi'nin Taliban'ın Kabil'in idaresini ele geçirmesinin ardından yatak odasından saklıca sürüklediği video vefatı sonrası ortaya çıktı.

Dünya Afgan YouTuberı konuşuyor... Son görüntüleri ortaya çıktı

GÖZYAŞLARI İÇİNDE VEDA: ASIL ŞU Kİ BİZ BİTTİK!

Dailymail'de yer alan habere göre, Afgan YouTuber Kabil'in düşüşünün ardından yatak odasından saklıca bir video çekti ve takipçilerine gözyaşları içinde veda etti.

Taliban'ın gelişinden sonra caddede yürürken dahi korktuğunu vurgulayan Sadequi, veda videosunda "Keşke bu makûs bir rüya olsaydı ve bir gün uyanabilseydik. Bunun muhtemel olmadığını öğreniyorum, asıl şu ki biz bittik" ifadelerini kullandı.

Henüz 20 yaşında olan genç YouTuber bu lafları söyledikten çok kısa bir zaman sonra ülkeden kaçmaya çalışırken Kabil Havalimanı'ndaki hücumda yaşamını kaybetti.