Dünya bu görüntüleri konuşuyor... BBC sunucusu yayına şortla çıktı!

Dünya bu görüntüleri konuşuyor... BBC sunucusu yayına şortla çıktı!

İngiltere'nin devlet takviyeli ve en ciddi yayın kuruluşu olarak kabul edilen BBC'de yer alan bir görüntü sosyal medyada paylaşıldığı anda gündeme bomba gibi düştü ve viral haline geldi. 11…

İlkbaharı ve yazı başlangıcını çoğunlukla serin ve yağmurlu geçiren İngiltere, bu aralar oldukça sıcak ve güneşli günler yaşıyor. Böylesi bir sıcağa alışık olmayan İngilizler BBC yayınında sunucunun ekran karşısına şortla çıktığı anları konuşuyor!

Londra'da ölçülen sıcaklık 28 dereceyi geçmişken 51 yaşındaki BBC sunucusu Shaun Ley, belden yukarıyası televizyonda sunucuları görmeye alıştığımız biçimde ceket, gömlek ve kravattan oluşan bir kombinle yer alırken oturduğu masanın altında görülenler sosyal medyada paylaşılınca bir anda viral haline geldi.

Ciddi yayıncılığıyla tanınan BBC'de 1990 senesinden beri çalışan ve bir hayli habere imza atan Shaun Ley, çarşamba günü kameraların karşısına üzerinde ceket ve kravatla çıktı ancak giysisini alışılmış biçimde pantolonla değil şortla tamamladı.Dünya bu görüntüleri konuşuyor... BBC sunucusu yayına şortla çıktıKoronavirüs salgınıyla beraber yaşamımıza giren online buluşmalar ve hatta televizyon yayınlarının dahi konuttan yapılması sık sık canlı yayın kazaları yaşanmasına ve politikacılardan akademisyenlere, televizyon sunucularından programcılara kadar bir hayli ünlü ve namsız bireyin ekranlara üryan ya da uygunsuz biçimlerde yansımasına neden olmuştu.

Ancak BBC sunucusu Shaun Ley, kameraların karşısına öğrenerek ve isteyerek şortla çıkıp, bunun ekranlara yansımasına pek de aldırmamış gibi görünüyordu; başka bir deyişle bu yaşanan bir kazadan çok kendi seçimiydi hakikatinde.

Vakanın sosyal medyaya yansımasıyla bir hayli Twitter kullanıcısı Shaun Ley'in resimlerini paylaşıp 'Aman yaradanım doğru mu görüyorum? Shaun Ley ceketinin altına şort mu giymiş?' gibi yorumlar yaparken bazıları da BBC stüdyolarının yer aldığı Londra'nın yaşadığı sıcak hava dalgasından bahsederken vaziyeti 'Stüdyo da çok sıcak olmalı.' diyerek kavrayışla karşıladı. Ancak bir hayli kullanıcı bir haber sunucusu şort giymiş olsa da bunu izleyicilerin görmemesi gerektiği mevzusunda uzlaştı.Dünya bu görüntüleri konuşuyor... BBC sunucusu yayına şortla çıktıBBC kanalı mevzu hakkında henüz bir açıklama yapmaktan sakınırken izleyiciler Shaun Ley'i 'Üstü bir banka idareyicisi, altı ise bütün bir tatilci gibiydi.' şeklini açıkladı.

Shaun Ley, ekran karşısına şortla geçmişken bir yandan koronavirüs salgını ve İsrail'de yaşanan siyasi büyümelerle alakalı haberleri okuyordu ve surat ifadesi oldukça ciddi ve evhamlı idi.

Öte yandan hadise sosyal medyaya yansıyınca Shaun Ley'in 27 Nisan'da yaptığı yayına da şortla çıkmış olduğu, paylaşılan ekran görüntüleriyle ortaya çıkmış oldu.Dünya bu görüntüleri konuşuyor... BBC sunucusu yayına şortla çıktı