Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anları!

Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anları!

Tayland'da yaşanan mucizevi hadise bir market alıcısının sürükleyip sosyal medyada paylaştığı videoyla beraber tüm dünyada viral haline geldi. Bir anda markete girerek raflara tırmanmaya başlayan…

Tayland'da 24 saat sarih bir markete alışveriş yapmak için giren genç bayan kayda aldığı görüntülerin tüm dünyada gündem olacağından habersizdi.

Ülkenin Nakhon Pathom kentinde yaşayan Narimpa Tangsin isimli bayan, markete alışveriş yapmak için girdiğinde karşılaştığı manzara karşısında dili yakalandı. Markete bir anda dalan dev kertenkele markette bulanan alıcılara korkuyu yaşattı.

Ebatlarından beklenmeyen bir çeviklikle bir anda gıda ve meşrubatların bulunduğu raflara tırmanmaya başlayan hayvan çevredeki insanların fobi dolu çığlıklarına aldırmadı bile.Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anlarıNarimpa Tangsin'in Facebook hesabında yayınladığı görüntülerde, dev kertenkelenin meşrubat dolabını vazgeçip süt reyonuna tırmanmaya başladığı görülüyor. Süt kolilerini yıkarak en üst rafa kadar çıkan dev kertenkele, alıcıların bağırışlarına aldırmıyor. Kertenkele, en üst rafa eriştiğinde ise uzanıp dinlenmeye başladığı görülüyor.Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anlarıMüşteriler vakanın şokunu atlattıktan sonra Tayland'ın başşehri Bangkok'un hemen dışındaki markete çağrılan kurtarma takımları dev kertenkeleyi çekerek dışarı çıkardı, böylece dakikalarca süren fobi dolu anlar da sona ermiş oldu.

Hadise hatıranın Twitter, Facebook gibi sosyal medya sitelerinde paylaşılmasıyla beraber fobi dolu yorumlar kadar mizahlı yorumlar da dikkat çekti. Çoğu kullanıcı 'Çok açken ben', 'Karantina sonrası ben' gibi şakalar yaparak takipçilerini güldürdü.

Yetkililer vakadan sonra Asya'da görülen dev kertenkeleler, Tayland'da şehir merkezlerinin etrafındaki kanal ve göllerde yaşıyor. Bu korkutucu hayvanlar çoğu zaman balık, yılan ve kurbağa gibi hayvanları yiyerek besleniyor. İnsanlara çoğunlukla hasar vermeyen bu dev kertenkeleler insanlara ender saldırıyor ve atak esnasında ısırabiliyor.Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anlarıÖte yandan ender de olsa insanları ısıran bu hayvanların tükürüğünde bulunan hasarlı bakteriler risk yaratabiliyor. Dev kertenkelenin insanlara aldırmadan markete dalmasının koronavirüs salgını sebebiyle gıda bulmakta zorlanması olduğunu düşünenler de var.

Dev kertenkeleler Asya ülkeleri dışında Sahra Çölü, Avustralya ve bazı Pasifik adalarında da görülüyor.