Dünya onlar için giderek daralıyor! Taliban bir yasağın daha sinyalini verdi

Dünya onlar için giderek daralıyor! Taliban bir yasağın daha sinyalini verdi

Afganistan'da hakimiyeti ele geçiren Taliban'ın ülkeyi nasıl idareyeceği üç alt beş yukarıya varsayım edilse de, bazı analistlerin "Taliban'ın 20 sene evvelki Taliban olmayabileceği" öngörüsü her geçen

Taliban azalarının Afganistan'daki icraatları dünya genelinde korkuyla izlenirken, dün açıklanan geçici kabine de ülkenin geleceğine dair ehemmiyetli ipuçları verdi.

Bakanlar Kuruluda kültür bakan dayanakçılığı misyonuna getirilen Ahmedullah Vasık, "Kadıların kriket oynamasına izin verileceğini sanmıyorum, çünkü bayanların kriket oynaması lüzumlu değil" ifadelerini kullandı.

Avustralya merkezli yayın kuruluşu SBS'e konuşan Vasık, "Krikette suratlarının ve bedenlerinin örtülemeyeceği bir gidişatla karşılaşabilirler. İslam bayanların böyle görünmesine izin vermiyor" biçiminde konuştu.

Medya çağında olunduğunu söyleyen bakan dayanakçısı, "Resimler ve videolar olacak ve insanlar onlara bakacak. İslam ve İslam Emirliği Afganistan bayanların kriter oynamasına ya da sarih görünecekleri cinsten sporları yapmalarına izin vermez" dedi.