Dünya Sağlık Örgütü'nden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya davet

Dünya Sağlık Örgütü'nden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya davet

Dünya Sıhhat Teşkilatı'nün tertip ettiği ve periyodik olarak kamuoyunu bilgilendirdiği medya brifingine DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus’a eşlik etmek üzere Sıhhat Bakanı Fahrettin…

Sıhhat Bakanı Koca, medya brifinginde koronavirüsün sıhhat çalışanları üzerindeki tesiri, sıhhat çalışanlarının korunması için atılan adımlar ve Türkiye’deki sıhhat çalışanlarının aşılanmasındaki son vaziyet hakkında görüş ve değerlendirmelerini beynelmilel kamuoyu ile paylaşacak.

COVID-19 pandemisi ile beraber Birleşmiş Milletler’in BM sıhhat alanında uzmanlaşmış tek kuruluşu olan Dünya Sıhhat Teşkilatı’nün DSÖ beynelmilel kamuoyuna sunduğu aktüel bilgilendirme ve değerlendirmeler büyük ehemmiyet kazandı. Zaman zaman DSÖ Genel Direktörü'ne bu medya brifinglerinde COVID-19 ile çabada ehemmiyetli roller üstlenen beynelmilel kuruluş temsilcileri, politikacılar ve küresel sıhhat liderleri eşlik ediyor.

Bu haftaki brifinge 2021’in Beynelmilel Sıhhat Çalışanları Seneyi duyuru edilmesinde liderlik eden ve sıhhat çalışanlarının fedakarlıklarını gündeme getiren Fahrettin Koca davet edildi. Koca’nın davet edilmesinde Türkiye’nin zaferle sürdürdüğü COVİD-19 çabası, üstlenmiş olduğu küresel liderlik ve sıhhat çalışanlarına müteveccih yaklaşımı tesirli oldu.

Beynelmilel medya başta olmak üzere tüm dünya tarafından çok yakından takip edilen ve büyük alaka gören brifing bugün saat 18.00 -19.00 arasında asıllaştırılacak.

DSÖ’nün teknik altyapısı kullanılarak asıllaştırılacak olan canlı yayına DSÖ’nün COVID-19 websitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşım sağlanabilecek