Dünyaca ünlü dizinin setinde korkunç olay… Vurularak öldürüldü!

Dünyaca ünlü dizinin setinde korkunç olay… Vurularak öldürüldü!

Amerika Birleşik Devletleri imali olan ve neredeyse tüm dünyada yayınlanan ve oldukça popüler bir dizi olan Law & Order'ın setinde vahim bir felaket yaşandı. Dizi setinin çalışanlarından biri vazife

1990’dan başlayan ve 22 yıldır Brooklyn’de çekilen bir kabahat dizisi olan Law&Order’ın setinde yaşananlar dünyayı salladı.

Kabahatlilerin peşine düşen ve onları haka teslim eden bir detektif takımını anlatan dizide bu defa ‘reel’ bir kabahat işlendi…

31 yaşında olduğu bildirilen set çalışanının isminin Johnny Pizarro olduğu açıklandı.

Johnny Pizarro’nun dizi setindeki vazifesinin çekimler başlamadan evvel araba park edilebilecek yerleri yakalamak için trafik konileri koymaktı.

Dünyaca ünlü dizinin setinde korkunç olay… Vurularak öldürüldü Johnny Pizarro’nun kim tarafından öldürüldüğü açıklanmadı

Uğursuz adamın silahlı hamleye uğradığı sırada kaldırıma park etmiş bir otomobilin içinde oturduğu açıklandı. Pizarro, kaldırımdaki boş bir yere otomobili park etmiş, dizi çekimlerinde kullanılan büyük bir kamyon daha sonra oraya geleceği için park yerini yakalamıştı.

Sabaha karşı 05.15 sıralarında siyah kapüşonlu üst giyen bir adam otomobile yanaştı, sürücü tarafındaki kapıyı açtı ve Johnny Pizarro’yu başından ve ensesinden kezlerce vurdu.

Queens soğukkanlıyı olan Pizarro sağlık kurumuna kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini açıklayarak kuşkulu ve cinayet nedeni hakkında bilgi vermekten kaçındı.

Görgü şahitleri tarafından vakanın yaşandığı yerin dizi çekimleri için sık sık kullanıldığı ancak hadise yaşandığı anda oldukça boş olduğu söylendi.

Dünyaca ünlü dizinin setinde korkunç olay… Vurularak öldürüldüDizi çok uzun senelerdir yayınlanıyor ve dünya çapında büyük bir hayran kitlesi var

'SAHTE KABAHAT MAHALLİ VARSAYDIM'

Can Veren set çalışanının bir meslektaşı New York Post'a şunları söyledi:

"Çılgıncaydı. Bir münazara dinlemedim. Sabahın erken saatleriydi ve ortalık suskundu. Yalnızca bir patlama sesi geldi. Ona kaç el ateş edildiğini kavrayamadım. Bunu kimin, neden yapmak istemiş olabileceğini kavrayamıyorum.”

Polisler hadise yerine geldiğinde, bölge uysalları yaşananların reel olduğunu bir an kavrayamadı. Etrafta yaşayanlar gördüklerinin dizi çekimi olduğunu sandılar.

60 yaşındaki bölge soğukkanlıyı Janus Czuj, New York Post'a şunları söyledi: "Bu sabah uyandım ve polis memurlarını gördüm, bunun sahte bir kabahat mahalli olduğunu düşündüm. Köpeklerimi dolaştırmaya çıkmıştım. Sesleri dinleyince bunun bir film olduğunu sandım. Ama her şey asılmış."

ALEC BALDWIN OLAYINI HATIRLATTI

Ünlü oyuncu Alec Baldwin, geçen sene hem üretimcisi olduğu hem de başrolünde oynadığı Rust isimli filmin çekimleri sırasında görüntü rejisörü Halyna Hutchins'i yanlışlıkla vurmuş, uğursuz kadın tüm mücadelelere karşın kurtarılamamış ve yaşamını kaybetmişti. Vakanın ardından bitmeyen münakaşalar yaşanmış, mevzu aylarca dünya medyasında gündemden düşmemişti.