Dünyanın en ilginç otomobili tanıtıldı! Öyle bir özelliği var ki...

Dünyanın en ilginç otomobili tanıtıldı! Öyle bir özelliği var ki...

Goodwood Sürat Festivali'nde, seyir halindeyken hava lekeliliğini ortadan kaldırmak için planlanmış bir araba tanıtıldı.

İngiliz tasarımcı Thomas Heatherwick tarafından planlanan Airo'nun 2023'te Çin'de imale geçmesi bekleniyor. Eleştirmenler, bir konsept arabadan daha aşırısı olabileceğine ikna olmuş değil.

: İlginize Sürükleyebilir Terminale sıkışan yaşamlar! 20 gündür İstanbul Havalimanı'nda yaşıyorlar825 milyar dolarlık yaz kampı! Hava sahası kapatıldı, özel jetleriyle geldilerBakan Akar'dan Yunan mevkidaşına tepki: 'Anlamlı konuşmaya davet ediyorum'

Londra'nın ikonik Routemaster otobüsünün yeni versiyonunu planlamasına karşın, Heatherwick daha çok Google'ın California ve Londra'daki genel merkezi gibi mimari projelerle tanınıyor.

Dünyanın en ilginç otomobili tanıtıldı Öyle bir özelliği var ki...

Nisan ayında Şanghay araba fuarında ilk defa görücüye çıkan arabanın büyük bir sırça tavanı var ve iç mekan, yatak haline getirilebilen ayarlanabilir sandalyeler ve buluşmalar için planlanmış merkezi bir masa ile bir oda gibi görünecek biçimde planlandı.

Direksiyon simidi ön oturumda saklı olan arabada dış kısımda üzerindeki hava akışını yansıtmak istemenin yanı gizeme, ön ızgaraya "senede bir tenis topu kıymetinde partikül madde toplayacak" bir hava filtresi takılacak.

Dünyanın en ilginç otomobili tanıtıldı Öyle bir özelliği var ki...

MALİYETİ 40 BİN STERLİN

Cardiff Business School'un otomotiv sanayisi araştırma merkezinde firma ve sürdürülebilirlik profesörü olan Peter Wells, "Bu otomobilin, araba sahipliği ve kullanımıyla alakalı bir hayli sualin çözümüne nasıl ehemmiyetli bir katkı sağlayabileceğini kavrayamıyorum. Bu otomobilin lekeli şehir merkezlerimizdeki havayı arınmaya katkısı, ölçülmesi ihtimalsiz olacak kadar ufak olacaktır" dedi.

Arabanın tasarımının arttaki ikinci büyük fikir, vasıta sahiplerinin kullanması için seçenek bir alan olmasıdır.

Dünyanın en ilginç otomobili tanıtıldı Öyle bir özelliği var ki...

Heatherwick, "Covid uzay krizini artırdı. Bir Haylimiz apartman dairelerinde ve konutlarda yaşıyoruz ve daha fazla alana, bir büroya veya çalışmaya gereksinimimiz var" dedi. Araba, sürülmediği zaman için ortak bir alan haline gelecek. Taşıtın maliyeti takribî 40 bin sterlin olacak.

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın