Dünyanın en ilginç satışı! Bu kez uzaylı bedeni... Fiyatı dudak uçuklattı

Dünyanın en ilginç satışı! Bu kez uzaylı bedeni... Fiyatı dudak uçuklattı

NFT tabanlı satışı hakikatleşen içeriklere yenisi ilave edildi. Bu kere 1947 senesinde bir uzaylı otopsisi esnasında çekildiği iddia edilen siyah beyaz bir resim satışa çıkarıldı.

NFT satışları ilk günden beri donakaltıcı maliyetlerle reelleştiriliyor.  1947'de bir uzaylıya yapılan otopsi sırasında çekildiği iddia edilen siyah beyaz film karesi, NFT tabanlı satışa çıkarıldı. Müzayedetmeyle yapılacak satış için maliyet 1 milyon dolar olarak tanımlandı. 

Roswell UFO kazası diye öğrenilen acayip hadiseyle ilişkili olduğu iddia edilen bir kare için verilen sayı oldukça yüksek kabul ediliyor. 

1947'DE ALANA GELMİŞTİ

1947 senesinde Amerika Birleşik Devletlerinin New Mexico eyaletinin Roswell şehrinde alana geldiği öne sürülen kazada Roswell kasabası şerifi, Amerika Birleşik Devletleri ordusuna anlam verilemeyen bir cismin bir çiftlik arazisine düştüğünü bildirmişti.

Medyada bu cismin bir UFO olduğu iddiaları yer almış ama Amerika Birleşik Devletlerili yetkililer bunları yalanlayarak, düşen cismin bir meteoroloji balonu olduğunu söylemişti. NFT'ye dönüştürülen karede bir otopsi masasında uzandığı görülen uzaylının işte bu UFO'da bulunduğu ve kazada yaşamını kaybettiği iddia ediliyor. 

EVRAKSAL FİLMDEN ALINDI

Görüntüler, ilk kere 1995'te Fox televizyonunda Alien Autopsy: Fact or Fiction Uzaylı Otopsisi: Hakikat ya da Kurgu adıyla yayımlanan bir evraksalda gösterilmişti. Görüntülerin sahibi Britanyalı film üretimcisi Ray Santilli'ydi. Santilli, bunları 1992'de, emekli bir askeri kameramandan aldığını söylemişti.

Santilli filmin hakikat olduğunu iddia etse de bir hayli uzman ona katılmadı. Üstelik John Humphreys isimli bir heykeltıraş ve özel efekt tasarımcısı, 2006'da bu mahlukatı kendisinin planladığını, hatta görüntülerde kendisinin de yer aldığını itiraf etmişti.

Bununla beraber, bir CIA bilim insanı Kit Green ise açıklamasında "Uzaylı Otopsi filmi/videosu asıldır, uzaylı kadavrası asıldır ve filmde/videoda görülen kadavra, 1987/88 Pentagon brifinginde gördüğü resimlerle aynı" dedi.

SARİH ARTIRMADA ÖNERİ VEREN ÇIKMADI

Sanal pazar Rarible'da satışa çıkarılan bu kare için asgari öneri maliyeti ise 450 Ethereum. Bu da şu an için takribî 1 milyon dolara denk geliyor.Henüz öneri veren kimse bulunmuyor. Sarih artırmanın takribî 10 saat sonra sona ereceği ifade ediliyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara