Dünyanın konuştuğu cinayette yeni gelişme! Bilirkişi raporu açıklandı...

Dünyanın konuştuğu cinayette yeni gelişme! Bilirkişi raporu açıklandı...

20 yaşındaki karısını 11 aylık bebeklerinin yanında boğarak öldüren ve vakaya hırsızlık ziyneti vermeye çalışan 33 yaşındaki Yunan kaptan Babis Anagnostopoulos'la alakalı bilirkişi raporu bugün açıklandı.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında 20 yaşındaki karısını öldürüp vakaya hırsızlık ziyneti veren 33 yaşındaki kaptan Babis Anagnostopoulos'un suçlanması devam ediyor.

Mahkeme, Rum Ortodoks Paskalyası için  verilen üç haftalık bir aradan sonra bugün yine başladı ve zanlı Anagnostopoulos  çevreyi silahlı polis memurları tarafından çevrelenmiş bir biçimde duruşmaya götürüldü.

Dünyanın konuştuğu cinayette yeni gelişme Bilirkişi raporu açıklandı...
33 yaşındaki Yunan kaptan Babis Anagnostopoulos/AP

KATİL KOCAYI USLU SAAT ELE VERMİŞTİ

Yunan kaptanın İngiliz karısını barbarca öldürmesi günlerce konuşulmuş vakaya ait kan donduran ayrıntılar ortaya çıkmıştı.

Yunanistan’ın başşehri Atina yakınlarında bulunan Glika Nera kasabasındaki evinde 11 aylık bebeğinin yanında ölü bulunan 20 yaşındaki kısmetsiz kadının başta hırsız tarafından öldürüldüğü düşünülse de polis cinayetin kocası tarafından asıllaştırıldığını ortaya çıkardı.

Genç kadının kolundaki uslu saatinden alınan bilgileri araştıran polis Crouch'un yattığı sırada soluğunun kesildiğini ve kocası tarafından boğularak öldürüldüğünü tanımladı.

Dünyanın konuştuğu cinayette yeni gelişme Bilirkişi raporu açıklandı...
Anagnostopoulos karısı Caroline ve ufak bebekleri Lydia/Instagram

BİLİRKİŞİ RAPORU GELDİ: PSİKOPAT BİR KARAKTERE SAHİP

İngiltere ve Yunanistan hudutlarını aşıp tüm dünyanın dikkatini sürükleyen davanın bilirkişi raporu bugün geldi.

Bilirkişi Alkistis Igoumenaki karısını öldüren maznunun hem narsisistik hem de anti-sosyal şahsiyet bozukluğu bulguları gösterdiğini açıkladı.

33 yaşındaki kaptanın 'psikopat bir karaktere' ve 'empati beceriksizliğine' sahip olduğunu belirten bilirkişi, "Maznun duygu ve empati yoksunluğuna sahip, ancak zihni yaptığı yanlışı anlama mevzusunda muhteşem bir hünere sahip. Bir dizi anti-sosyal tutum özelliğinden muzdarip ve aynı zamanda bir narsist. Ancak tüm bunlar kabahati işlerken hakimiyet altında olmadığını söylemek için bir gerekçe değil." dedi.

Igoumenaki laflarına şöyle devam etti;

"Çocuğunun annesinin kaybı ile ne kadar acı sürükleyeceğini düşünmeden karısını öldürdü, dolayısıyla bu empati beceriksizliği çocuğu da ilgilendiriyor. Bebeğini düşünmeyen bir adam görüyoruz. Tam bunlar psikopatik karaktere katkıda bulunuyor."
Dünyanın konuştuğu cinayette yeni gelişme Bilirkişi raporu açıklandı...
KONUTTAKİ KÖPEĞİ DE ÖLDÜRMÜŞ

Yunanistan'da hayvan cinayeti artık kovuşturulabilir bir kabahat olarak görülüyor.

Anagnostopoulos, karısı Caroline'ı öldürdüğünü inkar etmiyor, ancak bunu evvelden planlamadığını iddia ediyor. Cinayeti konuta giren hırsızların yaptığını iddia eden ve inandırıcı olması için konuttaki köpeklerini de öldüren adamın tüm iddialarına karşın duruşma cinayetin bir anlık hiddet patlaması ile değil tasarılı bir biçimde işlendiğini düşünüyor.

Anagnostopoulos, karısını öldürülmesine ek olarak evcil köpeği Roxy'yi öldürmekten ve hakı yanıltmaya çalışmaktan suçlanıyor. 

EŞİNİN CENAZESİNDE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Eşinin cenazesinde ağlayarak timsah gözyaşları döken cani koca Babis ilk ifadesinde, "Alt katta çekyatta yatmıştım. Sabah konuta silahlı 2 bireyin girdiğini gördüm. Beni yere yatırıp bağlayıp üst kata çıktılar. Caroline haykırıp, katlanıyordu. Bir zaman sonra sesler kesildi. Soyguncular eşimi boğup öldürdü. Konuttaki 10 bin Euro’yu ve ziynet eşyalarını alıp kaçtılar" demiş ve karısının vefatına hırsızlık ziynet vermeye çalışmıştı.

Babis daha sonra ifadesini değiştirerek cinayeti bir anlık hiddet patlamasıyla işlediğini iddia etmişti.