Durahta ahlaksız hareket yapan şüpheli yeniden gözaltında

Durahta ahlaksız hareket yapan şüpheli yeniden gözaltında

İstanbul Arnavutköy'de işe gitmek için durakta otobüs bekleyen kadına cinsel uzvunu gösteren FETÖ'den ihraç edilen daha önceki polis memuru M.A., yine nezaretine alındı. M.A., vakadan sonra nezaretine

Haraççı - Hadımköy Yolu Caddesi'nde 16 Temmuz Cumartesi günü öğle saatlerinde işe gitmek için sokaktaki otobüs durağında bekleyen kadının yanına bir şahıs geldi. Bir vakit durakta bekleyen şahıs, cinsel uzvunu kadına gösterdi. Cep telefonu kamerasıyla görüntü sürükleyen kadın, süratle uzaklaştı.

Görüntülerle polise giden kadın davacı oldu. Polis yaptığı çalışmalar neticeyi kuşkulunun FETÖ azası olduğu bahanesiyle bir vakit tutuklu kalan ve işten ihraç edilen M.A. olduğunu tespit etti. Kuşkulunun görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması sonrası 15 Temmuz Cuma günü aynı durakta değişik bir bireye karşı yüzsüz hareketler yaptığı ihbar edildi.

Nezaretine alınan daha önceki polis M.A., emniyetteki harekâtlarının ardından sevk edildiği adliyede adli hakimiyet koşuluyla özgür vazgeçildi. Savcılık adli hakimiyet kararına karşı yaptığı itiraz üzerine kuşkulu M.A., dün yine nezaretine alınarak, 'Cinsel hamle' yargılamasıyla adliyeye sevk edildi.