Ece lösemiyi yendi! Hayali hemşire olmak

Ece lösemiyi yendi! Hayali hemşire olmak

Bir sene evvel lösemi teşhisi koyulan 11 yaşındaki Ece, rehabilitasyon için Mardin’den LÖSEV’in Ankara’daki sağlık kurumuna götürüldü. Burada sosyal yaşamdan da kopmayan ufak kız rehabilitasyonunun…

MARDİN’de yaşayan 11 yaşındaki Ece Yılmaz’a geçen sene lösemi teşhisi koyuldu. 2 sene evvel de yeğeni aynı hastalığa tutulan hemşire anne Zerrin Yılmaz hemen LÖSEV’e müracaat etti. Ufak kız, LÖSEV’in Ankara’daki Lösante Hastanesi’ne davet edildi. Başşehre götürülüp rehabilitasyona alınan Ece, hastalığı yenmeyi muvaffak oldu.

Ece lösemiyi yendi Hayali hemşire olmak

SOSYAL YAŞAMDAN KOPMADI

Anne Zerrin Yılmaz, kızının sıhhatine kavuştuğu Lösante Hastanesi ile alakalı şunları söyledi: “Pırıl pırıl bir sağlık kurumu, tek şahsiyet süit odalar, ne kan arama tasayı ne ilaç, senin için koşturan koca bir takım ile o kadar değişik 2 sürece şahit oldum ki sözcüklerle anlatamam. En ehemmiyetlisi de çocuğum sıradan sosyal yaşamdan hiç kopmadı. Bir sürü dostu oldu. Biz şehir dışından geldik. Bize Ankara Tulumtaş’ta Lösemili Çocuklar Köyü’nde konaklama imkânı sunuldu. Bütün bir konut civarında, çamaşır cihazımızdan derin dondurucuya her şeyin olduğu konutumuzda, köyde 2 öğün sunulan yemeklerden de verimlendik. Her türlü lüzumumuz karşılanıyor. LÖSEV’de sunulan her imkân gibi köyde de fiyat alınmaması büyük bir nimet.”

Ece lösemiyi yendi Hayali hemşire olmak

KURBAN BAĞIŞLARI ÇOCUKLARA GİDECEK

LÖSEV, bu Kurban Bayramı’nda da lösemili çocuklara dağıtılmak üzere kurban bağışlarını topluyor. Bu sene kurban bağış değeri 1450 lira. Bağışlar LÖSEV’i arayarak, tüm bankaların online sistemleriyle ya da kredi kartıyla yapılabiliyor. LÖSEV kurban etlerini lösemi rehabilitasyonu gören çocukların ailelerine dağıtıyor.

Ece lösemiyi yendi Hayali hemşire olmak

BİR VAKİT DAHA GÖZLEM ALTINDA

ECE, Lösante Hastanesi’ndeki rehabilitasyonunun son düzeyinde. Hekimler ile hemşirelerin maskotu olan Ece, bir vakit daha gözlem altında ardından da akranları gibi caddede oyunlar oynayabilecek. Ece’nin en büyük hayali geliştiğinde annesi gibi hemşire ya da sağlık çalışanı olmak.