Eczacıları ölümle tehdit eden şüpheli tutuklandı

Eczacıları ölümle tehdit eden şüpheli tutuklandı

Ataşehir’de annesine yanlış adres tarif edildiği mazeretiyle geldiği eczanede, eczacıları vefatla tehdit eden ve bilgisayara yumruk atarak hasar veren kuşkulu Erdem T. 30 "Tehdit" kabahatinden hapsedilerek

Ataşehir’de bir eczaneye dün öğlen saatlerinde gelerek eczacıları vefatla tehdit eden ve bilgisayara yumruk atan Erdem T. nezaretine alındı. Emniyetteki harekâtlarının ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Epilepsiyi’na getirilen kuşkulu, savcılığa ifade vermesinin ardından hapsetme arzıyla dominantlığa sevk edildi.

‘BAĞIŞLATMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIRIM’

Kuşkulu Erdem T.’nin dominantlıktaki sorgusunda "Annem aradı beni, ilaç almaya gitmişti. Ağlayarak konuşuyordu. Kendisini yanlış yönlendirdiklerini söyledi. Konuta da halsiz gelince ‘Tamam ben ilacı alırım’ dedim. İlacı almaya gittim, annemi neden yanlış yönlendirdiklerini sordum. Hadiseden dolayı çok pişmanım, özür dilemeye de gidecektim. Antidepresan rehabilitasyonu da görüyorum. Çok pişmanım bağışlatmak için elimden geleni yapmaya çalışırım. Babam kucağımda can verdiği için anneme düşkünüm. Annemi o biçimde görünce direnemedim. Ben birini incitecek bir insan değildim. Etmiş olduğum küfürlerden dolayı da özür dilerim" dediği bilindi.

CEZAEVİNE SEVK EDİLDİ

Egemenlik kuşkulu Erdem T.’nin "Tehdit" kabahatinden hapsedilerek cezaevine sevk edilmesine karar verdi.

Eczacıları ölümle tehdit eden şüpheli tutuklandı

"SENİN BOYNUNU KOPARTIRIM, GEBERTİRİM"

Eczacı Ayşenur Ören, "19 Haziran günü nöbetçi eczaneydik. Bir hanımefendi arayarak 'yerinizi bulamadım' diye sitem etti. Bir buçuk saat sonra bir kişi geldi eczaneye. 'Siz nasıl yol tarif ediyorsunuz' diyerek reçeteyi fırlattı. Hatta annesi beni arayarak 'oğlum asaplı bir kişi, ona dikkat edin' diye beni uyardı. Annem de 'üslubunuza dikkat edin' diye kendisini uyardı.

Küfürler ederek bilgisayarıma yumruk atarak devirdi. 'Ben senin boynunu koparırım, ben senin televizyonda bildiğin erkeklere benzemem, seni gebertirim' diyerek hakaret ve küfürlere devam etti.

Üstüme yürüyerek yumruk atmaya kalktı. Bir alıcımız araya girmeye çalıştı. Herkes bir olup dışarıya çıkardılar. İfademizi vererek davacı olduk. Polis şu anda arıyor. Anne oğul adreslerinde yok. Biz sağlık çalışanıyız. Kamu hizmeti veriyoruz. Ben bu halde gece nöbetime devam ettim" dedi.

Hamle anında fobi yaşadığını belirten çalışan Serap Tekcan, "Korktum. Elinde silah olabilirdi. Birimize hasar verebilirdi. Ona da kalkıştı zati. Bilgisayara hasar verdi. Fiziksel temas olmadı ama tam çalışanlara küfür ve hakaretler etti" diye konuştu.

Eczane çalışanlarını tehdit eden birey yakalandıdaha fazla video içinEczane çalışanlarını tehdit eden şahıs yakalandı