Eczacıyı tehdit etmişti! Ataşehir magandası yakalandı

Eczacıyı tehdit etmişti! Ataşehir magandası yakalandı

İstanbul'un Ataşehir ilçesinde eczanenin adresini bulamadığı için eczane çalışanlarını vefatla tehdit edip, bilgisayarları yumruklayan saldırgan E.T. 30 nezaretine alındı. Saldırganın eczanedeki bilgisayara

Hadise, dün saat 13.45 sıralarında İçerenköy Semti, İçerönköy Yolu Caddesi'nde bulunan eczanede alana geldi. İddiaya göre kuşkulunun annesi ilaçlarını almak için eczaneyi aradı. Eczane çalışanı Ayşenur Ören, kuşkulunun annesine adresi tarif etti. Annesine adresin yanlış verildiğini öne süren kuşkulu, eczaneye geldi. Reçetedeki ilaçları eczacı Ayşenur Ören'den isteyen kuşkulu, çalışanlara küfür ve hakaretler etmeye başladı.

Çalışanların ve alıcıların ihtarlarına aldırış etmeyen saldırgan, bilgisayara yumruk atarak hasar verdi. Eczanedekiler fobi ve panik yaşadı. Ören, saldırganın istediği ilaçları vererek dükkandan çıkmasını istedi. Daha sonra ilaçlarını alan saldırgan eczaneden böldü. Ayşenur Ören vaziyeti polis ekiplerine bildirdi.

Eczacıyı tehdit etmişti Ataşehir magandası yakalandı
Hadise yerine gelen takımlar, kuşkulunun tespit edilmesi ve tutulması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda E.T. 30 olduğu tespit edilen kuşkulu, Ataşehir İçerenköy Semti'ndeki evinde tutularak nezaretine alındı. Eczacıyı tehdit etmişti Ataşehir magandası yakalandı
Kuşkulu emniyetteki harekâtlarının ardından ‘isteyerek yaralama’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘mülke hasar verme’ kabahatlerinden adliyeye sevk edildi.

"SENİN BOYNUNU KOPARTIRIM, GEBERTİRİM"

Eczacı Ayşenur Ören, "19 Haziran günü nöbetçi eczaneydik. Bir hanımefendi arayarak 'yerinizi bulamadım' diye sitem etti. Bir buçuk saat sonra bir şahıs geldi eczaneye. 'Siz nasıl yol tarif ediyorsunuz' diyerek reçeteyi fırlattı. Hatta annesi beni arayarak 'oğlum asaplı bir şahıs, ona dikkat edin' diye beni uyardı. Annem de 'üslubunuza dikkat edin' diye kendisini uyardı.

Küfürler ederek bilgisayarıma yumruk atarak devirdi. 'Ben senin boynunu koparırım, ben senin televizyonda bildiğin erkeklere benzemem, seni gebertirim' diyerek hakaret ve küfürlere devam etti.

Eczacıyı tehdit etmişti Ataşehir magandası yakalandı
Üstüme yürüyerek yumruk atmaya kalktı. Bir alıcımız araya girmeye çalıştı. Herkes bir olup dışarıya çıkardılar. İfademizi vererek davacı olduk. Polis şu anda arıyor. Anne oğul adreslerinde yok. Biz sağlık çalışanıyız. Kamu hizmeti veriyoruz. Ben bu halde gece nöbetime devam ettim" dedi.

Hücum anında fobi yaşadığını belirten çalışan Serap Tekcan, "Korktum. Elinde silah olabilirdi. Birimize hasar verebilirdi. Ona da kalkıştı zati. Bilgisayara hasar verdi. Fiziksel temas olmadı ama tam çalışanlara küfür ve hakaretler etti" diye konuştu.

Eczane çalışanlarını tehdit eden birey yakalandıdaha fazla video içinEczane çalışanlarını tehdit eden şahıs yakalandı