EDHO setini basmışlardı! İddianamede şok detaylar ortaya çıktı

EDHO setini basmışlardı! İddianamede şok detaylar ortaya çıktı

“Harami Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisi oyuncuları ile set takımına kaldıkları otelde hakaretler edip, tehditler savuran ve saklandıkları odaya kapıyı tekmeleyerek girmeye çalışan 8 kuşkulu hakkında…

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddia belgesinde, oyuncular Oktay Kaynarca, Berçin Aydoğan, Burçak Çataklı, Gülcan Sarı, Tevfik Erman Kutlu ve Yunus Emre Yıldırımer, şikayetçi olarak yer aldı. Dizi takımının çekimler için geçen sene 29 Kasım günü, Maltepe’de bir otele yerleştikleri anlatıldı. Aynı otelde kalan 8 kuşkuludan Şiyar Altosun ve Arif Yıldırım’ın 30 Kasım günü, Berçin Akdoğan, Gülcan Sarı ve Burçak Çataklı’ya “Burada porno mu sürüklüyorsunuz?” diyerek küfür ettiği, 3 adın çığlık atarak takviye istedikleri ve bulundukları odanın kapısını kapattıkları kaydedildi. 2 kuşkulunun odaya girmek için kapıyı tekmeleyerek açmaya zorladıkları, müştekilerin ise kuşkuluların odaya girmelerini yasakladığı belirtildi.

"DİZİLERDEKİ YAPTIĞINIZ İŞLERİN BİZ DIŞARIDA REELİNİ YAPIYORUZ"

Şahit beyanlarından dizi oyuncularından Yunus Emre Yıldırımer ve Tevfik Erman Kutlu’nun 2'nci kata çıktıklarında kuşkuluların,“Sizin sürüklemiş olduğunuz dizilerdeki yaptığınız işlerin biz dışarıda reelini yapıyoruz” dediklerinin ortaya çıktığı ifade edilen iddia belgesinde, ihbar üzerine otele gelen mahalle bekçilerinin, lobi kısmına indirdikleri kuşkuluların, Oktay Kaynarca, Tevfik Erman Kutlu ve Yunus Emre Yıldırımer’i tehdit ettikleri vurgulandı.

2 KUŞKULUYA 13 SENE 7 AY 15'ER GÜN MAPUS ARZI

İddia Belgesinde kuşkulular Arif Yıldırım ve Şiyar Altosun'un 'Zincirleme biçimde hakaret', 'Birden fazla şahıs ile gece zamanı ev dokunulmazlığını ihlal etmeye girişim' ve 'Birden fazla şahıs ile tehdit' kabahatlerinden 4 sene 1 ay 22’şer günden 13 sene 7 ay 15’er güne kadar mapus cezası ile cezalandırılmaları istendi. Öteki kuşkulular Batuhan Kuvvetliışık, Birkan Boğutar, Onur Destegül, Burak Özcan, Can Cem İyidoğan ve Volkan Çam hakkında da “Birden fazla şahıs ile tehdit” kabahatinden 2 seneden 5 seneye kadar mapus cezası verilmesi arz edildi.