Edirne'de sele kapılan Azat'ın yürek burkan hikayesi

Edirne'de sele kapılan Azat'ın yürek burkan hikayesi

EDİRNE'de su baskın sularından kurtulmak için tutunduğu doğalgaz borusunda elektrik akımına kapılan, kaldırıldığı sağlık kurumunda 12 gün sonra beyin vefatı asıllaşan Azat Yapşıklı'nın 14 uzuvları,…

Kentte 2 Temmuz günü aniden bastıran şiddetli yağış ve kasırgada Nişancıpaşa Semti Çokalca Cami Cadde’ta su baskına kapılan Azat Yapşıklı, tutunduğu bir apartmanın girişindeki doğalgaz borusunda elektrik akımına kapıldı. Yurttaşlar tarafından kurtarılıp Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Kurumu'ne kaldırılan Azat’ın 12 gün sonra beyin vefatı hakikatleşti.

Ailesi, Azat Yapşıklı’nın uzuvlarını affetme kararı aldı. Azat'ın alınan sol böbreği, Yeniyüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Sağlık Kurumu, sağ böbreği Akdeniz Üniversitesi, karaciğer ve bağırsağı ise İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Kurumu’ne sevk edildi.Edirnede sele kapılan Azatın yürek burkan hikayesi

Anne ve babası bir müddet evvel boşanan Azat Yapşıklı'nın annesi Çiğdem Yapşıklı ve kardeşi Berat ile yaşadığı belirtildi. Babasının cezaevine girmesinin ardından Azat'ın ilkokulda eğitimin vazgeçtiği ve caddelerde mendil satarak, ailesini geçindirmeye çalıştığı belirtildi. Suya kapıldığı gün üzerinden 74 lira çıkan Azat'ın hayalinin futbolcu olmak olduğu belirtildi. Gün boyu mendil satan Azat'ın akşamları da futbolcusu olduğu Fatihspor Kulübü'nün idmanlarına gittiği kaydolundu.

GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Azat Yapşıklı, Kıyık mahalleyi Yeni Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından, Acıçeşme Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Çiğdem Yapşıklı ve yakınları, Azat'ı gözyaşları arasında son yolcuğuna uğurladı.

'MENDİL SATIP AİLESİNE BAKIYOR, BABASINA PARA GÖNDERİYORDU'

Amcası Yücel Atan, Azat'ın çok iyi bir çocuk olduğunu ve anne babası dağılmasının ardından caddelerde mendil satarak ailesine destek olup cezaevindeki babasına para yolladığını söyledi. Azat'ın hayalinin iyi bir futbolcu olmak olduğunu belirten Atan, "Azat, 10 numara bir çocuktu ve oynadığı Fatihspor Kulübü'nün gelecek vadeden futbolcusuydu. Çok üzgünüz, acımız büyük. Caddelerde mendil satarak ailesini katkı sağlıyor, ayrıca futbol oynuyordu. Kazandığı parayı cezaevinde bulunan babasını yolluyordu. Babası cezaevinde olduğu için kardeşiyle ona ben bakmakla kararlıydım. Elimden geldiği kadar zati takviye ediyordum hep onlara. Zati halimizde ortada" dedi.

Edirne Acemi Spor Kulüpleri Federasyonu, Azat'ın vefatı üzerine başsağlığı iletiyi yayınladı. İletide, "2 Temmuz günü su baskın sularında elektrik akımına kapıldıktan sonra yoğun bakıma kaldırılan Edirne Fatih SK kulübümüzün 2007 doğumlu geleceğin yıldız adayı futbolcusu evladımız Azat Yapşıklı'nın verdiği yaşam çabasını kaybettiğini büyük bir yeisle bilmiş bulunmaktayız. Işıklar içinde yatsın, mekanı cennet olsun; Yapşıklı ailesine, beğenenlerine Edirne Fatih SK ve camiamıza sabırlar diliyoruz" denildi.