Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan 69 ile sürücüyü Şerif Eker'in 46 öldürülmesi ile alakalı nezaretine alınan Tokatspor Kulubü Başkanı Ufuk Akçekaya'nın

Fen Bilimleri Eğitim Müesseseleri kurucusu konutlu ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, sürücüyü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu'nun Karainebeyli köyünde minik ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları, 13 Temmuz Çarşamba günü öğle saatlerine kadar Arıkan ve Eker'i göremeyince şüphelendi. Telefonla da erişilemeyince hakimiyet için çiftlik evine giren çalışanlar, Arıkan ile Eker'in kanlar içerisinde buldu. İhbarla çiftliğe jandarma ve sağlık takımları sevk edildi. Sağlık takımları, Arıkan ve Eker'in çok rakamda bıçak darbesiyle öldürüldüğünü tanımladı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Bayram süresince çiftlik evinde kalan Nazmi Arıkan ile sürücüyü Şerif Eker'in cesetlerinin, evin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu bilindi. Arıkan'ın salı gecesi son olarak çiftlikte misyon yapan baytar ile saat 23.00'e kadar beraber olduğu, gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi asıllaştırdığı tespit edildi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Ekerin öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu Nazmi Arıkan

Gece yarısından sonra ise Arıkan ve sürücüsüne erişilemediği ortaya çıktı. Jandarma Kabahat Araştırma Timi'nin JASAT titiz çalışması ile çifte cinayetin kuşkulusunun Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu tanımlandı. İstanbul'da tutulan Akçekaya'nın, nezaretine alınmadan evvel sosyal medya hesabından canlı yayın açarak, Nazmi Arıkan ile aralarında geçen sene yaşanan vakaları anlattığı tespit edildi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Ekerin öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu

HADİSEDEN 1 GÜN EVVEL GELMİŞ

Takımlar, Akçekaya'nın 11 Temmuz Pazartesi günü İstanbul'dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, burada bir gece konakladıktan sonra minibüsle Eceabat ilçesine geçtiği, hadise günü de Eceabat'tan taksiyle Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyündeki Nazmi Arıkan'a ait çiftliğe gittiğini tanımladı. Bu arada otopsi operasyonları bitirilen Nazmi Arıkan 36, sürücüyü Şerif Eker'in ise 34 yerinden bıçaklandığı tanımlandı. Teslim alınan cenazeler, İstanbul'a sevk edildi. Nazmi Arıkan, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda; Şerif Eker ise Mahmut Şevket Paşa Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Ekerin öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu Şerif Eker

KABAHAT ALETİ OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN BIÇAK BULUNDU

Bu arada Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya'nın Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki sorgusu sürüyor. 2 gün evvel çiftliğe götürülüp, yer göstermesi yaptırılan Akçekaya, hakkındaki yargılamaları kabul etmedi. Jandarma takımları, bir yandan da çiftlik arazinde ayrıntılı çalışmasını sürdürüyor. Tahlillerde gece karanlığında ayçiçeği tarlasının içerisinden geçerek çiftliğe gittiği değerlendirilen Akçekaya'ya ait olduğu sanılan ayak izleri bulundu. Bu bölgede yoğunlaştırılan aramalarda kabahat aleti olduğu değerlendirilen bir bıçak, jandarma takımlarınca bulunarak tahlile alındı.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Ekerin öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu Ufuk Akçekaya