Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekaya'nın ifadesi ilk kez ortaya çıktı

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekaya'nın ifadesi ilk kez ortaya çıktı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan 69 ile sürücüyü Şerif Eker'in 46 öldürülmesi ile alakalı nezaretine alınan ve sevk edildiği adliyede hapsedilen Tokatspor

Fen Bilimleri Eğitim Müesseseleri kurucusu konutlu ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, sürücüyü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu'nun Karainebeyli köyünde ufak ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları, 13 Temmuz Çarşamba günü öğle saatlerine kadar Arıkan ve Eker'i göremeyince şüphelendi. Telefonla da erişilemeyince hakimiyet için çiftlik evine giren çalışanlar, Arıkan ile Eker'in kanlar içerisinde buldu. İhbarla çiftliğe jandarma ve sağlık takımları sevk edildi. Sağlık takımları, Arıkan ve Eker'in çok rakamda bıçak darbesiyle öldürüldüğünü tanımladı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Bayram süresince çiftlik evinde kalan Nazmi Arıkan ile sürücüyü Şerif Eker'in cesetlerinin, evin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu bilindi. Arıkan'ın salı gecesi son olarak çiftlikte görev yapan baytar ile saat 23.00'e kadar beraber olduğu, gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi asıllaştırdığı tespit edildi. Gece yarısından sonra ise Arıkan ve sürücüsüne erişilemediği ortaya çıktı. Jandarma Kabahat Araştırma Timi'nin JASAT titiz çalışması ile çifte cinayetin kuşkulusunun Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu tanımlandı.

İstanbul'da tutulan Akçekaya, nezaretine alındı. Akçekaya'nın nezaretine alınmadan evvel sosyal medya hesabından canlı yayın açarak, Nazmi Arıkan ile aralarında geçen sene yaşanan hadiseleri anlattığı tespit edildi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekayanın ifadesi ilk kez ortaya çıktı

VAKADAN 1 GÜN EVVEL GELMİŞ

Takımlar, Akçekaya'nın 11 Temmuz Pazartesi günü İstanbul'dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, burada bir gece konakladıktan sonra minibüsle Eceabat ilçesine geçtiği, vaka günü de Eceabat'tan taksiyle Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyündeki Nazmi Arıkan'a ait çiftliğe gittiğini tanımladı. Öte yandan teslim alınan cenazeler, 15 Temuz'da İstanbul'a sevk edildi. Nazmi Arıkan, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda; Şerif Eker ise Mahmut Şevket Paşa Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekayanın ifadesi ilk kez ortaya çıktı

ÇİFTLİK KONUTU ETRAFINDA KEŞİF YAPMIŞ

Bu arada Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki sorgusunun ardından, 3 gün evvel çiftliğe götürülüp, yer göstermesi yaptırılan Akçekaya, hakkındaki yargılamaları kabul etmedi.

Gelibolu ilçesine getirilerek sorguya alınan Ufuk Akçekaya, cinayeti kabul etmese de takımlar kendisinin çiftlik evine geldiğini tanımladı. Jandarma takımları, Ufuk Akçekaya'nın ilk olarak 11 Temmuz günü İstanbul Etiler'deki evinden Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine otobüs ile geldiğini, buradan da taksiyle köye giderek, çiftlik evinin etrafında keşif yapıp İstanbul'a geri döndüğünü tespit etti.

Akçekaya'nın bir gün sonra 12 Temmuz'da yeniden otobüs ile İstanbul'dan Gelibolu ilçesine, buradan minibüs ile Eceabat ilçesine geçtiği, ardından da taksiyle saat 21.45 sıralarında Karainabeyli köyüne eriştiği tanımlandı. İddiaya göre, köye giden asfalt yol üzerinde taksiden inen Akçekaya'nın ayçiçeği tarlası ve çalılıklar arasından çiftlik evine yanaştı, 3 saat süresince Arıkan'ın çiftlik konutu gözetledi. Saat 23.00 sıralarında Nazmi Arıkan'ın evinden baytar ile sürücüyü Şerif Eker'in parçaladığını gören Akçekaya, evin arka kapısından içeriye girdi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekayanın ifadesi ilk kez ortaya çıktı

Konutta yalnız kalan ve koltukta oturan Nazmi Arıkan'a arttan yanaşıp bıçaklamaya başladı. Bu sırada Arıkan'ın son bir hücumla cep telefonundan sürücüyü Şerif Eker'i aradığı ve 8 saniyelik bir görüşme yaptı. Arıkan'a 300 metre mesafedeki başka bir konuta uyumaya giden sürücü Şerif Eker, vasıtaya binerek süratlice dayanağa gitti. Bu sırada 47 bıçak darbesiyle Nazmi Arıkan'ı öldüren Ufuk Akçekaya, konuta bir vasıtanın geldiğini görünce saklandı. Sürücü Şerif Eker konuta girdiğinde kapının artta saklanan Ufuk Akçekaya tarafından bıçaklamaya başladı. Eker de 66 bıçak darbesiyle vaka yerinde yaşamını kaybetti.

ÇİFTLİK EVİNİ KUNDAKLAMA TEŞEBBÜSÜNDE BULUNMUŞ

Katil zanlısı, saat 00.15 sıralarında kendisini köye vazgeçen taksi sürücüsünü arayıp, alınmasını istedi. Çiftlik evini de burada bulduğu kimyevi malzemeler ile yakarak kundaklama teşebbüsünde bulundu. Ayçiçeği tarlasından asfalt yola giderken de kabahat aleti bıçağı araziye gizledi. Jandarma özel takımları, 4 gün süresince 5 dönüm arazide metal dedektörü ve dedektör köpekle beraber arama yaptı ve üzerinde kan izleri de olan kabahat aleti bıçağı buldu. Jandarma özel timi, Akçekaya'nın Karainebeyli köyüne geldiğindeki ve cinayetin ardından İstanbul'a döndüğündeki elbisesinin de değişik olduğu tespit edildi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı Ufuk Akçekayanın ifadesi ilk kez ortaya çıktı

Akçekaya, dün planlayarak isteyerek öldürme kabahatinden adliyeye sevk edildi. Jandarmadaki sorgusunda Nazmi Arıkan ile sürücüyü Şerif Eker'i kendisinin öldürmediğini, çiftlik evine ise alacağı olduğunu öne sürdüğü parayı almaya geldiğini söyleyen Akçekaya, cinayeti aydınlatmak için oluşturulan jandarma özel timlerinin elde ettiği ispatlar göz önünde bulundurularak hapsedildi.

İFADESi ORTAYA ÇIKTI

Akçekaya'nın duruşmadaki ifadesinde de hakkındaki yargılamaları kabul etmeyip, kendisine komplo kurulduğunu söylediği bilindi.