Eğlence mekanında karşılaştığı eski sevgilisine kâbusu yaşatmıştı! İşte istenen ceza

Eğlence mekanında karşılaştığı eski sevgilisine kâbusu yaşatmıştı! İşte istenen ceza

Bursa'da cümbüş merkezinde karşılaştığı daha önceki sevgilisi Burcu Can Eşmen'i 36, güçle otomobile bindirip darbettiği mazeretiyle suçlanan Emre Özer 33 ve Ozan B.’nin suçlanmasına devam edildi. Mahkemede

Hadise, geçen sene ekim ayında merkez Osmangazi ilçesi Kültürpark'taki bir cümbüş merkezinde alana geldi. Cümbüş merkezine kız dostuyla giden Burcu Can Eşmen'in yanına, hakkında uzaklaştırma kararı bulunan daha önceki erkek dostu Emre Özer geldi. Özer, tartıştığı genç kızı, kalabalığın arasından güçle çıkartıp, kapının önünde bilave eden Ozan B.’nin kullandığı vasıtanın arka koltuğuna bindirerek uzaklaştı. O anlar güvenlik kameraları tarafından da kaydolundu. Emre Özer tarafından vasıtada vurulan Eşmen'i, vasıtanın kırmızı ışıkta durması neticeyi takviye çığlıklarını dinleyen yurttaşlar kurtarıp sağlık kurumuna götürdü. Hadise sonrası tutulan dayakçı sevgili hapsedilirken, sürücü ise serbest bırakıldı. Soruşturma sonrası 8’inci Asliye Ceza Duruşması’nde, Emre Özer ile Ozan B. hakkında 'Cebir, tehdit veya şike kullanarak şahsı hürriyetinden yoksun kılmak' ve 'hakaret' kabahatlerinden dava açıldı.

Eğlence mekanında karşılaştığı eski sevgilisine kâbusu yaşatmıştı İşte istenen ceza

‘KENDİ İSTEĞİ İLE ARABADAN İNDİ’

Aralık ayında tahliye edilen Emre Özer, son mahkemede de eskiki ifadesini yineleyerek yargılamaları kabul etmedi. Özer, Burcu Eşmen ile 2,5 senelik dostlukları bulunduğunu, evlenmeği düşündüğünü, parasal dayanaklarda bulunduğunu, kendisine hasar vermediğini ve Eşmen’in trafik ışıklarında arabadan inmek istediğini söylediğini belirtti.

Ozan B. de “Hadise tarihinde cep harçlığı çıkarmak için, mevzubahisi cümbüş merkezindeki alıcıları arzları halinde gidecekleri yere bırakırdım. Karşılığında da cüzi bir ölçü bahşiş alıyordum. Hadise tarihinde kuruluşun müdürü bana alıcıları evine bırakmamı söyledi. Ben de daha evvel kendisini tanımadığım ve adlarını sonradan bildiğim Emre Bey'in vasıtayı ile Emre Bey ve Burcu Hanım'ı konutlarına götürmek üzere taşıta bindim. Hadise yerinde vale olarak ben vardım. Ben olmasaydım, başka bir vale dostum arabayı kullanacaktı. Yargılamaları kabul etmiyorum” diyerek daha önceki korunmasını tekerrür etti.

Eğlence mekanında karşılaştığı eski sevgilisine kâbusu yaşatmıştı İşte istenen ceza

Burcu Can Eşmen’in avukatı Cansu Zeytinoğlu ise mahkemede şikayetlerinin devam ettiğini söyleyerek maznunların cezalandırılmasını arz etti. Davaya müdahil olan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da şikayetlerinin devam ettiğini ve maznunların üst huduttan cezalandırılmasını istedi.

SAVCI, MAPUS CEZASI İSTEDİ

Mahkemede mütalaasını veren savcı, kamera görüntüleri ve şahit beyanlarından kabahatinin sabit görüldüğü Emre Özer’in, 'Cebir, tehdit veya şike kullanarak şahsı hürriyetinden yoksun kılmak' ve 'hakaret' kabahatlerinden 4 seneden 16 seneye kadar, Ozan B.'nin ise 4 seneden 14 seneye kadar mapus ile cezalandırılmasını istedi.

Savcının mütalaasının ardından son lafı sorulan Emre Özer, aleyhe olan hususları kabul etmediğini söylerken, Ozan B., “Pişmanım, hadisenin buraya geleceğini bilmiyordum” dedi. Taraf avukatları, mütalaaya karşı korunmalarını hazırlamak üzere duruşmadan vakit arz etti. Duruşma kurulu, mahkemeyi karar verilmek üzere ileri bir tarihe erteledi.