Ekonomi

İstanbul’a 160 yeni metrobüs için imzalar atıldı

İstanbul’da metrobüs filosunun yenilenmesi için 160 yeni metrobüs vasıtasının alım merasimi İstanbul Megakent Belediyesi İBB Başkanı Ekrem  İmamoğlu’nun katılımıyla asıllaştırıldı. İmza törenin ardından

AB'den 7 ülkeyle ilgili flaş karar

Avrupa Birliği AB, seyahatlerde yeni tip koronavirüs Kovid-19 sertifikalarının 7 ülkeyle daha karşılıklı tanınması için karar aldı.

Son dakika... Merkez Bankası'ndan dijital para adımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM ile ikili uzlaşma tutanakları imza atıldı ve “Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu” oluşturuldu.

Yurt genelinde kiralık ev çilesi! Hangi şehirler 'abarttı'? Böyle giderse öğrenciler okullarını donduracak! 

"Kadıköy'de kiralık konut bulunamıyor... Bağcılar'da bodrum kat 2 bin 500 liradan başlıyor... Fatih'te talebeler caddede kaldı..." Hep İstanbul'u konuşuyoruz ancak yurt genelinde de gidişat farksız.

Son dakika... Bakan açıkladı: 968 lira ödeme başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Bakıma gereksinimi olan manili yurttaşlar ve aileleri için 968 milyon TL Konutta Bakım Takviyeyi Ödemelerine bugün başlıyoruz” dedi.

Geçen yılın 3,5 katına çıktı... ABD'li vatandaşlardan talep yağdı

Türkiye'den ev alan Amerika Birleşik Devletleri tebaalıların rakamı bu senenin ocak-ağustos yarıyılında geçen senenin aynı yarıyılına göre 3,5 katına çıkarak 871 oldu.

Raporda duyurdular... Son 1 yıl içinde her 8 dakikada bir yaşandı!

Avustralya Siber Güvenlik Merkezi ACSC, son bir sene içinde ülkede her 8 dakikada bir siber hücum yaşandığını açıkladı.

Son dakika... Altın fiyatlarında flaş gelişme!

Küresel piyasaların odaklandığı Amerika Birleşik Devletleri TÜFE bilgisi bayağı seyrinde gelince Fed'in faiz artırım ve varlık alım programına müteveccih tesirinin düşük olması sebebiyle altın maliyetleri

Son dakika... BİM'den yeni atak! Bisküvi ve şekerleme şirketi kuruyor

Türkiye'de hemen her semtte bulunan BİM, mağazasında satmak üzere bisküvi ve şekerleme firmayı kurma kararı aldı.

Mağdurlar mahkemede sordu: Paramızı ödeyecek misin Mehmet Bey?

Çiftlikbank üzerinden binlerce bireyi kâr taahhüdüyle dolandırdığı mazeretiyle hapsedilen ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, 75 bin seneye kadar mapusla suçlandığı davanın mahkemesinde ilk kere mağdurlarla