Electronic Arts’a siber saldırı şoku

Electronic Arts’a siber saldırı şoku

Dev reyin işletmeyi Electronic Arts, bilgisayar korsanları tarafından hamleye uğradığını açıkladı. EA, ihlalde hiçbir oyuncu bilgisinin çalınmadığını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli reyin işletmeyi Electronic Arts EA siber hamleye uğradı. Hücum haberini duyuran Vice haber sitesi, 780 GB'lık bilginin çalındığını iddia etti.

Saldırganların, FIFA 21 gibi oyunlar ve değişik bir hayli yüksek profilli reyin için temel olarak kullanılan patentli Frostbite reyin motoruna ait kaynak kodlarını indirdikleri iddia edildi. 

"OYUNCU BİLGİLERİ ÇALINMADI"

Firma, hiçbir oyuncusunun bilgisinin çalınmadığını açıkladı.

Bir firma sözcüsü, "Ağımıza yapılan bu izinsiz girişi inceliyoruz" dedi. Vaka ile alakalı güvenlik eforlarıyla bağlantıya geçildi.

EA'dan yapılan açıklamada, hamlenin bir fidye yazılımı hamlesi olmadığının ve yakın bir zamanda hakikatleştiğinin altı çizildi.

EŞ SALDIRILAR YAKIN ZAMANDA 2 DEFA DAHA YAŞANMIŞTI

Geçen sene Kasım ayında, Street Fighter ve Resident Evil'in imalcisi Capcom, 350.000'e kadar şahsın şahsi bilgilerini sarihe çıkarmış olabilecek bir fidye yazılımı hücumuna uğradı.

Ve Şubat ayında, Cyberpunk geliştiricisi CD Projekt Red , birkaç oyunun kaynak kodunun çalınması ve çevrimiçi sarih artırmaya çıkarılmasıyla sonuçlanan başka bir fidye yazılımı hücumuna uğradı.

PAYLARDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Electronic Arts, dünyanın en büyük reyin işletmelerinden biri olmakla birlikte yayınladığı oyunlar arasında Star Wars: Jedi Fallen Order, The Sims ve Titanfall var.

EA payları yüzde 2,4 kadar düşerek 142,31 dolara geriledi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara