Elektrik akımına kapılan küçük Furkan, yardım bekliyor

Elektrik akımına kapılan küçük Furkan, yardım bekliyor

Adana'da yüksek gerilim hattının tellerine takılan uçurtmasını, alüminyum çubukla kurtarmaya çalışırken elektrik akımına kapılıp 2 kolu dirsek altından, 1 bacağı ise diz üstünden kesilen Furkan…

Merkez Seyhan ilçesi Akkapı Semti’nde 7 Şubat günü dostunun konutlarının damında reyin oynayan Furkan Dal’ın uçurtması, mahalle arasından geçen yüksek gerilim hattına takıldı. Uçurtmayı almak için kendi konutlarının damına çıkan Dal, yerde bulduğu alüminyum demiri tellere uzatınca elektrik akımına kapıldı. Dostunun destek çağrıları üzerine Dal’ın kuzeni, ayağıyla tekme atarak akımdan kurtardı. Yere yığılan Dal, çağrılan ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından Dal’ın 2 kolu dirsek altından, 1 bacağı ise diz üstünden kesildi. Rehabilitasyonun ardından takma kol ve bacak arayışına giren aile, 1 milyon 60 bin TL giderle karşılaştı.

‘ELLERİME KAVUŞMAK İSTİYORUM’

Furkan Dl, daha evvel de uçurtmasının tellere takıldığını, ancak ilk kere böyle bir şey yaptığını anlattı. Tek istediğinin yürümek olduğunu kaydolan Dal, "Dostlarımla birlikte yürümek istiyorum. Ellerime kavuşmak istiyorum. Devletimizden destek istiyorum. Destek gelene kadar bekleyeceğim" dedi.

'BABASINI DA TRAFİK KAZASINDA KAYBETMİŞ'

Furkan'ın konut bayanı annesi Züleya Dal 50, eşi Velit Dal'ı 2009 senesinde trafik kazasında kaybettiğini ve 7 çocuğuyla akrabaları sayesinde geçindiklerini belirterek, takmaların karşılanması için devlet büyüklerinden ve yardımseverlerden destek istedi. Oğlunun ellerine ve bacağına kavuşmasını istediğini söyleyen Dal, ‘’Bizim eforumuz takmaları almaya yetmiyor" diye konuştu.

 


Elektrik akımına kapılan küçük Furkan, yardım bekliyor

'DESTEK BEKLİYORUZ'

Furkan Dal’ın amcası Alaaddin Dal 48 ise iyilikseverlere seslenerek, "Furkan 14 yaşında bir çocuk. Takmaların maliyeti 1 milyon 60 bin lira yakalıyor. Umudumuz devletimize ve yardımseverlerin yapacağı desteğe bağlı. Takma alacak vaziyetimiz yok. Devletimizden ve yardımseverlerden bu çocuğu yaşama kazandırmak için destek bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Elektrik akımına kapılan küçük Furkan, yardım bekliyor