Elif Eva üç bebeğe umut oldu

Elif Eva üç bebeğe umut oldu

Geçen ay hayatını kaybeden SMA hastası Elif Eva’nın gen rehabilitasyonu için bir araya gelen 2.8 milyon lira, SMA hastası Alperen, Eflin Lina ve Asel’in bağış kampanyalarına aktarıldı. Elif…

 Batman’da yaşayan Enes Tenha 31 ile Nergiz Tenha 26 çifti, SMA Tip 1 hastası kızları Elif Eva’nın 1 yurtdışında gen rehabilitasyonu olması için geçtiğimiz aylarda bir bağış kampanyası başlatmıştı. Rehabilitasyon için zorunlu olan 2.4 milyon dolar bir araya gelmesi emeliyle başlatılan kampanya devam ederken 3 Haziran’da Elif Eva hayatını kaybetmişti. Elif Eva’nın hayatını kaybetmesi üzerine bir araya gelen 2.8 milyon lira, öteki SMA hastaları için başlatılan bağış kampanyalarına aktarıldı.

Elif Eva’nın vefatından sonra SMA hastası çocuk sahibi olan üç aile ile irtibata geçtiklerini söyleyen Enes Tenha, “Kızımın vefatından sonra Siirt, Uşak ve Diyarbakır’da bulunan üç aile ile irtibata geçtik. Elif Eva için bir araya gelen parayı onların kampanyalarına aktardık. Elif Eva için bir araya gelen paralarla başka çocukların hayatı kurtulacak” dedi.

Elif Eva üç bebeğe umut oldu

Elif Eva için bir araya gelen paranın bir kısmının 2 buçuk yaşındaki Asel için başlatılan kampanyaya aktarılmasıyla Asel’in rehabilitasyonu için zorunlu olan para da bir araya gelmiş oldu. Önümüzdeki haftalarda Amerika’ya rehabilitasyon için gideceklerini söyleyen baba Rıfat Dinç, “Destek olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Paraların bir öteki kısmı da 2 yaşındaki SMA hastası Alperen için başlatılan kampanyaya aktarıldı. Baba Ahmet Karakoç 27, 10 ay evvel başlattıkları kampanya neticesinde yurtdışında rehabilitasyon için gereken paranın yüzde 93’namı topladıklarını söyledi.
Elif Eva üç bebeğe umut oldu
SONDAYLA BESLENİYOR

6 aylık Eflin Lina’ya henüz 45 günlük iken SMA teşhisi konulduğunu söyleyen baba Kaan Özer 30 şunları söyledi: “Kızım takribî üç aydır İzmir’de rehabilitasyon görüyor. Kızım yutma yetisini kaybettiği için burnundan sonda ile besleniyor. Bir an evvel zorunlu parayı toplayıp rehabilitasyona başlamayı ümit ediyoruz.”
Elif Eva üç bebeğe umut oldu