Elinde çiçeklerle fotoğrafını çekmişti… 6 yaşındaki oğlunu elleriyle gömdü

Elinde çiçeklerle fotoğrafını çekmişti… 6 yaşındaki oğlunu elleriyle gömdü

115 gündür devam eden Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş rakamsız asker ve sivilin yaşamını kaybetmesine, Ukrayna şehirlerinin kalıntıya dönmesine ve tüm dünyanın bu yaşananlardan ekonomik olarak etkilenmesine

6 yaşındaki Oleg Kornievski, evinin önünde, elinde bir buket kır çiçeğiyle göründüğü resimde tebessümüyordu. Oleg, annesine kır çiçekleri toplamış, sonra da o çiçekler elindeyken annesine poz vermişti. Anne oğul arasındaki bu mutlu an ne yazık ki çok kısa sürdü…

Birleşmiş Milletler’in yayınladığı sayılara göre Rusya-Ukrayna savaşı sırasında takribî 300 çocuk yaşamını kaybetti.

Rusya, Ukrayna’nın doğusundaki Lysychansk'ı bombaladığında can veren üç Ukraynalı da çocuktu. Ve saatler evvel annesine tebessümerek poz veren Oleg Kornievski de o çocuklardan biri oldu.

Elinde çiçeklerle fotoğrafını çekmişti… 6 yaşındaki oğlunu elleriyle gömdü Oleg, son resminde annesi için topladığı kır çiçekleriyle poz vermişti

6 yaşındaki Oleg Kornievski, bir Rus topçu hamlesi neticeyi evinin önünde öldürüldü.

Bedenine isabet eden şarapneller suratından ağır yaralanan Oleg yaşama tutunamadı ve annesi Ekaterina tarafından gömüldü.

Sefil anne, doğu Ukrayna'da Rus topçu hücumunda öldürülen üç bireyden biri olan 6 yaşındaki oğlunu kendi elleriyle toprağa verdi.

Oleg’in mutlu aile albümlerinde yer alması gereken son resmi ise ondan kalan son hatıra oldu.

Ufak Oleg, Rus güçleri Ukrayna'nın doğusunda, Severodonetsk savaş alanının hemen karşısında, bir şehir olan Lysychansk'ı bombaladığında öldürülen üç bireyden biriydi.

Atakta en az bir şahsın daha yaralandığı açıklandı.

Elinde çiçeklerle fotoğrafını çekmişti… 6 yaşındaki oğlunu elleriyle gömdü Oleg'in annesi Ekaterina evladını kendi elleriyle gömdü...

Luhansk bölge başkanı Serhiy Haidai, bu hafta bölgeye yapılan hamlelerin bir alışveriş merkezinin de yandığı ve kullanılamaz hale geldiğini açıkladı.

Topçu hamlelerinde dört konut ve yerel bir madene ait binalar da zarar gördü, Vrubivka banliyösünde 11 konut devrildi ve Hirske'de bir anaokulu vuruldu.

BM sayılarına göre, savaş sırasında takribî 277 çocuk can verdi ve 456 birey yaralandı, ancak Ukrayna tarafından açıklanan raporlarda 313 çocuğun yaşamını kaybettiği bildirildi.

Lysychansk son haftalarda aralıksız bombardıman altındayken, Siverskyi Donets deresinin değişik tarafındaki ikiz şehri Severodonetsk, Rusya'nın Ukrayna'yı kanlı işgalini başlatmasından bu yana en acımasız cadde savaşlarından kimilerine şahit oldu.

Elinde çiçeklerle fotoğrafını çekmişti… 6 yaşındaki oğlunu elleriyle gömdü Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta suratlarca çocuk can verirken binlercesi de evini ve ülkesini terk etmek zorunda kaldı

Haidai, perşembe günü Lysychansk'ta sivillerin barındığı bir binaya hava hamlesi tertip edildiğini ve en az dört şahsın can verdiğini ve yedi şahsın yaralandığını söyledi.

Serhiy Haidai ayrı bir hava hücumunun da şehirdeki bir sanatoryum binasını vurduğunu ve binanın çökmesine ve muhtemelen daha fazla can kaybına yol kalemtıraşını söyledi.

Başkan, kurtarma takımının yolda olduğu ikinci atakla alakalı olarak, "Muhtemelen enkaz altında mahsur kalmış insanlar var" dedi.

Elinde çiçeklerle fotoğrafını çekmişti… 6 yaşındaki oğlunu elleriyle gömdü