Elini taşın altına koydu... Derin Mermerci'den acil eylem planı!

Elini taşın altına koydu... Derin Mermerci'den acil eylem planı!

Cadde hayvanları için fantastik bir gayret gösteren Derin Mermerci, gayretinin karşılıksız kalmaması istiyor. Gönüllülerle hareket eden Mermerci, cadde hayvanlarının acilen kısırlaştırılması gerektiğini

Belediyelerin yurt çapında sahipsiz köpekleri toplamaya başlaması büyük infial yarattı. Hayvanseverlerin eylemleri devam etse de, ne yazık ki henüz yol alınmış değil. Derin Mermerci, bu mevzuda elini taşın altına koyan adlardan. Ünlü adların sanki çırpınarak farkındalık yaratmaya mücadelesi inanın çok işe yarıyor ve cemiyette karşılık buluyor.

Elini taşın altına koydu... Derin Mermerciden acil eylem planı

Kumpaslı olarak sığınaklara destek yollayan, burada yaşayan köpeklerin sahiplenilmesi için fantastik gayret sarf eden Mermerci ile konuştum ve bu gönüllü gayretini ilerde daha organize bir biçimde yapmak istediğini bildim. Bir vakıftan ziyade, kendisi gibi gerçekten bu işe gönül veren bireylerle el ele vererek, cadde canları için kalıcı çözümler üretmek istiyor.
“Elini taşın altına gerçekten koyarsan netice alıyorsun. Buradaki en ehemmiyetli şey, devirici değil, yapıcı olmaktan geçiyor” diyen Derin Mermerci, en acil eylem tasarısının cadde hayvanlarını kısırlaştırmak olduğunun da altını çiziyor.

Çok özlenmiş

16 sene aradan sonra albüm çıkartarak sahnelere geri dönen Mahsun Kırmızıgül’ü hayranları çok özlemiş! iTunes’ta en çok satın alınan albümler listesinde saatler içinde doruğa yerleşen “Güzel Geldin” albümü, YouTube’un trendler listesine de tepeden giriş yapmıştı.

Elini taşın altına koydu... Derin Mermerciden acil eylem planı

Çok rakamda konser öneriyi alan sanatçıyı yurt dışındaki hayranları da özlemiş. Başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere, İran ve Irak’tan rakamsız öneri alan Kırmızıgül, dinlenme rakamı 50 milyonu geçen albümü için şehir şehir dolaşmaya hazırlanıyor.

Çelik Palas küllerinden doğdu

Kor Holding’in İdare Heyeti Başkanı Koray Kırcal, Bursa’nın sembolü Çelik Palas’ın yine küllerinden doğduğunu anlattı. Mustafa Kemal Atatürk’nam teşvikiyle İtalya’nın ünlü mimarı Giulio Mongeri’nin Bursa’nın en hoş noktasına inşa ettiği Çelik Palas, Cumhuriyet tarihinin de ilk lüks konseptteki beş yıldızı oteli olmuş.

Elini taşın altına koydu... Derin Mermerciden acil eylem planı

Kırcal, yaptıkları renovasyon çalışmasıyla oteli daha önceki görkemine kavuşturduklarını anlattı. “Çelik Palas’ın lider lider pozisyonu tartışılmaz” diyen genç iş insanı, emellerinin dünyadaki ender termal sulardan birine sahip olan onyx mermerle kaplı termal havuzunu dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

İkinci şarkısı çıkıyor

Kanal D’de Kadir Doğulu ile başrolü paylaştığı “Aşkın Tarifi” dizisiyle tüm dikkatleri üzerine sürükleyen Serra Arıtürk, aynı zamanda kabiliyetli bir müzisyen. İkinci single çalışması için şu gizemeler stüdyoda harıl harıl çalışan Arıtürk, oyunculuk sevdası ağır bastığı için de birbiri arkasına audition’lara katılıyor. Bir Hayli dizi öneriyi alan ve imalcileri peşinden koşturan hoş oyuncu, ikinci şarkısını çıkardıktan sonra gelen önerileri değerlendirip ekranlara dönecek.

Elini taşın altına koydu... Derin Mermerciden acil eylem planı