Elon Musk'a Çin'de Tesla şoku

Elon Musk'a Çin'de Tesla şoku

Elektrikli araba üreticisi Tesla, 2019-2021 arasında çıkan Model 3 ve 2020-2021 arasında çıkan Model Y modellerinde fren kaliper cıvatalarının hafiflemesinden dolayı toplamda 5974 arabayı geri…

Tesla, Model 3 ve Model Y'de meydana gelen yanılgılar nedeniyle toplamda 6 bine yakın arabasını geri çağırıyor. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'nin açıkladığı dokümanlara göre, Teslalardaki fren kaliper cıvatalarında meydana gelen hafifleme muhtelif güvenlik problemlerine yol açabiliyor.

Dolayısıyla araba üreticisi de harekete geçip sorunları çözmeye odaklanıyor. 2019-2021 arasında üretilen Model 3'ler ve 2020-2021 Model Y taşıtlar bu kapsamda değerlendiriliyor. Evet; şu ana kadar bu sorundan dolayı rastgele bir kaza meydana gelmemiş. Ama yine de ihtiyat almakta yarar var.

Çevreci Tesla’ya çevrecilerden tepkiEtrafçı Tesla’ya etrafçılardan tepki

Bu arada Tesla birkaç hafta evvel erim düşürdüğü gerekçesiyle Norveç'te suçlu bulunmuştu.

İşletme, 2019'da yayınladığı aktüelleme sonrasında Model S ve Model X'lerde erimin düşmesi ve muhtelif süratli şarj sorunlarının oluşması nedeniyle Norveç'te suçlu bulundu. İşletme birkaç hafta içinde savunmasını yapmazsa binlerce kullanıcıya ödeme yapmak gidişatında kalabilir.

Tesla hisseleri, Çarşamba günkü New York’taki harekât seansı sırasında yüzde 3 düştükten sonra, uzun vadeli operasyonlarda hafifçe düştü.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli araba üreticisi, 2019 yılında Şanghay’da bir fabrika açtı. Tesla , geçen yıl Çin yapımı Model 3 otomobilleri , bu yıl ise Çin yapımı Model Y vasıtalarını alıcılara teslim etmeye başladı.

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara