Emekli amirallerin gece bildirisi... MHP lideri Bahçeli: Nefretle lanetliyor, reddediyoruz

Emekli amirallerin gece bildirisi... MHP lideri Bahçeli: Nefretle lanetliyor, reddediyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, Montrö Boğazlar Kontratı’yle alakalı deklarasyon yayımlayan emekli 103 amirale sert tepki gösterdi. Bahçeli, '103 emekli amiralin ortak imzalı…

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli’nin açıklaması şu biçimde:

103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi deklarasyonu Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve yalanlamaktadır. Bu kapsamda partimizin düşüncesi olarak şipşak alınması gereken tedbirler şu biçimdedir:

Muhtıra stilinde hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan deklarasyonda imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli ücretleri kesilmelidir. Açıklanan deklarasyonun çok istikametli adli ve yönetimsel soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan deklarasyonun art ve önü kararlılıkla incelenmeli, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir.Mevzu vatandır, mevzu demokrasidir, mevzu ulusal iradedir.Taviz veya gecikmenin kıymeti hiç şüphesiz ağır olacaktır.