Emirhan Nur'un korkunç ölümünde 'TikTok' iddiası

Emirhan Nur'un korkunç ölümünde 'TikTok' iddiası

Gaziantep’te 5 gün evvel taşıtı taranarak öldürülen 22 yaşındaki Emirhan Nur’un Tiktok fenomeni olduğu ortaya çıktı. Cinayetin Nur’un Tiktok’tan kazandığı parayı zanlılara vermediği için işlendiğini

Vaka, merkez Şehitkamil ilçesine bağlı kırsal Bilek Semti yakınlarında bulunan dağlık arazide 5 Mayıs sabahı yaşandı. İddiaya göre, bölgedeki bağ evinde kalan konutlu ve üç çocuk babası 22 yaşındaki Emirhan Nur, vasıtasıyla bağ evinden dağıldıktan sonra uğradığı silahlı atak neticeyi ağır yaralanmıştı. Vaka yerinde yaşamını kaybeden Nur’un cenazesi otopsi harekâtlarının ardından defnedilirken jandarma takımları ile Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı cinayeti işleyen kişi ya da bireyleri tutmak için soruşturma başlattı.

CİNAYETİN SEBEBİ TİKTOK KAZANCI İDDİASI

Cinayetle alakalı şok bir iddiayı paylaşan Nur’un ailesinin avukatı Ramazan Hakan Urul, Tiktok fenomeni olan Emirhan Nur’un sosyal medyadan elde ettiği kazancı zanlılara vermediği için öldürüldüğünü söyledi. Sosyal medyadan çok ciddi kazanca sahip olan Nur’un ve eşinin cinayetten evvel ciddi tehditler aldığını paylaşan Avukat Urul, aranan 4 zanlının Suriye’ye kaçmaya çalıştığını belirtti.

Emirhan Nurun korkunç ölümünde TikTok iddiası
JANDARMA 4 KUŞKULUYU ARIYOR

Takımlar başlatılan soruşturma çerçevesinde Fehime C.’nin cinayet sırasında bağ evinde olduğunu tespit etti. Nezaretine alınan Fehime C.’nin verdiği bilgiler üzerinden cinayeti işleyen zanlıların kimliklerini tespit eden takımlar, Fehime C.’nin abiyi Mehmet C., kardeşi Kadir C. ile kuzenleri Mehmet C. ve Orhan C. için tutmak kararı çıkarttı. Jandarmadaki harekâtlarının bitirilmesinin ardından adliyeye sevk edilen Fehime C., “İsteyerek adam öldürme” suçlamasına hapsedilirken jandarma öteki 4 zanlıyı tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. Emirhan Nurun korkunç ölümünde TikTok iddiası HAPSEDİLEN KIZDAN EKSANTRİK İFADE: “KONUTUN YERİNİ CİNCİ ÖĞRETMEN BULDU”

Jandarmada verdiği ifadede Emirhan’ın öldürüldüğü bağ evinin yakınında yaşayan bir şahıstan bildiğini söyleyen Fehime C., yürüyerek çıktığı bağ evinden otostop yaparak Gaziantep’e geldiğini belirtti. Bir telefoncuya girerek ablasını aradığını ifadesinde aktaran Fehime C., “Taksiye binerek ablamın evine gittim. Konuta uzaktan akrabamız olan Mehmet C. geldi. Bana ‘Biz cinci öğretmene gittik. O bize senin kaldığın bağ evinin yerini söyledi’ dedi. Mehmet abim ile kendisinin sabah bağ evine gelerek Emirhan’ı öldürdüğünü söyledi. Kendi telefonumu ben sıfırlamadım. Emirhan sıfırlamıştı. Görüşmeleri ve telefon içeriğini ben silmedim” dedi. Emirhan Nurun korkunç ölümünde TikTok iddiası
“CİNAYETİ TİKTOK’TAN GELEN PARAYI ALAMADIKLARI İÇİN İŞLEMİŞLER”

Feci biçimde öldürülen Nur’un bugüne kadar karakolluk bir hadiseyi olmadığını aktaran Avukat Urul, cinayetin ardından Emirhan’ın kendisi ile eşinin uzun zamandır tehdit edildiğini bildiklerini söyledi. Bildikleri bilgilere göre cinayeti işleyen şahısların Emirhan’ın Tiktok’tan elde ettiği kazanca göz koyduklarını aktaran Urul, “Tiktok fenomeni olduğu için sosyal medyadan ciddi bir kazancı var. Cinayetin asıllaştığı yer ve reelleşme biçimine bakarsak şayet bu cinayetin büyük bir titizlikle tasarlandığını görüyoruz. Cinayetin asıllaştığı yerde hiçbir kamera yok. Gözden uzakta tenha bir yer. Cinayet esnasında Emirhan’ın taşıtı keleş diye deyim edilen AK-47 ile taranıyor. Vakanın ardından o gün bağ evinde bulunan Fehime adlı birey hapsedildi. Onun verdiği beyanlar üzerinden Fehime’nin abiyi ve kuzenlerinin o gün vaka yerinde olduklarını ve vaka yerinden Fehime ile beraber kaçtıkları ortaya çıktı. Fehime’nin telefonundaki bilgilerde vakanın ardından arınılıyor. O gün cinayet zanlılarını Fehime vaka yerine çağırıyor. Fehime’nin abiyi ve kuzenleri her yerde aranıyor. Şuanda zanlıların Suriye’ye kaçma kaygısı ve ilgisizliği üzerinde duruluyor” biçiminde konuştu.

“BAĞ EVİNDEKİ KIZI O İSTEDİĞİ İÇİN GÖTÜRÜYOR”

Oğlunun öldürülmesinin ardından büyük şok yaşayan anne Hatice Nur ise Emirhan’ın çok mutlu bir konutluluğu olduğunu söyledi. Bağ evine evvelden hırsız girmesinden dolayı sık sık gittiğini aktaran Nur, “Çocukları bana babalarını soruyor. Eşi şu an kafayı yemiş gidişatta. Çocukları aralıksız ağlıyor. Emirhan benim ilk göz ağrımdı. Onunla dost gibiydik. Her şeyimizi birbirimize anlatırdık. Bizim şimdiye kadar rastgele bir düşmanımız filan olmadı. Bağ evinde bulunan kızı onun isteğiyle oraya götürüyor. Kız oğluma ‘Ailem bana şiddet uyguluyor. Bana takviye et’ diyor. Emirhan’da onu alıp bağ evine götürüyor. Emirhan da onu vazgeçip geliyor. Yalnızca o can verdiği gün oraya gidiyor. Ben evvel Allah’a sonra haka güveniyorum. Kanı yerde kalmasın” ifadelerini kullandı.