En zengin listesi yine değişti! Musk liderliğini kaptırdı

En zengin listesi yine değişti! Musk liderliğini kaptırdı

Dünyanın en zengin iş adamlarından Elon Musk unvanını yine kaybetti. En zenginler listesindeki birincilik mücadelesini yeniden Amazon'un patronu Jeff Bezos kazandı.

İş adamı Elon Musk, Tesla paylarında Pazartesi günü yaşanan düşüş sonrasında 15,2 milyar dolar kaybederek dünyanın en zengin insanları sıralamasında ikinci sıraya geriledi.

Bloomberght'nin haberine göre Eylül ayından sonraki en büyük düşüşünü yaşayan Tesla, önceden bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin ilave etmişti. Analistlerin değerlendirmelerine göre paylardaki düşüş, Musk’ın haftasonu Bitcoin ve Ethereum’un değerinin üzerinde olduğunu söylemesinden kaynaklandı.

MODEL Y SUV RAFA KALKTI

Musk Pazartesi günü Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda ise şirketin Model Y SUV aracının rafa kaldırıldığını söylemişti.

Musk paylardaki düşüş sonrasında Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde birinci sırayı Jeff Bezos’a bıraktı. İki milyarder Ocak ayından bu yana birincilik koltuğunu birbirinden alıp geri veriyor. Ocak ayına kadar Jeff Bezos birinciliği 3 senedir ara vermeden elinde tutuyordu.

Bitcoin’de Pazartesi günü yüzde 10’u aşan düşüşlerin de Tesla paylarının gerilemesinde tesirli olmuş olabileceği düşünülüyor.