Engelli bireye tecavüze 15 yıl hapis

Engelli bireye tecavüze 15 yıl hapis

Bir caminin tuvaletinde zekasal manili bir kişiye tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklu suçlanan Ergün K.’ye ‘Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak gidişatta olan kişiye karşı nitelikli…

İstanbul Şile’de geçen sene 16 Temmuz’da bir caminin tuvaletinde Ergün K. 57, zekasal manili bir kişiye cinsel hücumda bulundu. O sırada camiye namaz kılmak için gelen C.Ç. isimli yurttaş, caminin tuvaletinden kuşkulu sesler geldiğini fark etti. C.Ç., arkadaşının telefonuyla tuvaletten görüntü aldı. Daha sonra görüntüleri hadise yerine gelen polislere teslim etti. Gözaltına alınan Ergün K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Ergün K. hakkında ‘beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak gidişatta olan kişiye karşı nitelikli cinsel atak’ suçundan İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Ergün K.’nin avukatları maznunun da akıl sıhhatinin yerinde olmadığını korundu. Bunun üzerine mahkeme Adli Tıp Ktümörümü’ndan görüş istedi. İstanbul Adli Tıp Ktümörümü’ndan gelen raporda maznunun akıl sıhhatinin yerinde olduğu belirtildi.

İNDİRİM UYGULANDI

Davanın karar mahkemesi ise 30 Haziran’da görüldü. Maznunun avukatı suçun sarkıntılık seviyesinde kaldığını savunurken Ergün K. ise cinsel hamleyi yalanladı. Ergün K.’ye ‘beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak gidişatta olan kişiye karşı nitelikli cinsel atak’ suçundan 18 sene mapus cezası verildi. Ancak cezada 6’da bir oranında indirim uygulandı. Karardan sonra mağdur avukatı İhsan Yalçınkaya şunları dedi: “Yapılan suçlamada maznuna 12 sene mapus cezası verilmiştir. Mağdur manili olduğu için ceza 18 seneye çıkarılmıştır. Ancak iyi hal indirimi uygulanarak ceza 15 seneye indirilmiştir. İyi hal indiriminin bu stil davalarda uygulanmaması gerektiği görüşündeyiz.”

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara