Erenköy'de gümrükte yoğunluk! Uzun kuyruklar oluştu: Dünden beri 10 km gittim

Erenköy'de gümrükte yoğunluk! Uzun kuyruklar oluştu: Dünden beri 10 km gittim

İstanbul'da Erenköy Gümrük Müdürlüğü'nde yoğunluk yaşanıyor. Gümrüğe girmek için bekleyen TIR'lar sebebiyle Çamlıca Gişeleri'nden itibaren uzun kuyruk oluştu. Gümrüğe girmek için bekleyen TIR sürücüsü

Erenköy Gümrük Müdürlüğü'nde yurt dışına çıkacak TIR'ların gümrük hakimiyetleri sırasında yoğunluk oluştu. Gümrüğe girmek isteyen TIR'lar uzun vasıta kuyrukları oluşturdu. Bazı TIR sürücüleri dünden beri gümrüğe girmek için beklediklerini öne sürdü. Ticaret Bakanlığı'ndan, Ramazan Bayramı tatilinde bazı fabrikaların imali durdurup, tatil sonrası tekerrür yapıma başlaması nedeniyle Erenköy Gümrük Müdürlüğü'nde yoğunluk yaşandığı, gümrük içerisinde sistemsel ya da eşi bir kasvet olmadığı bilindi.

Çamlıca Gişeleri'nde gümrüğe girmek için bekleyen TIR sürücüsü Mustafa Sönmez, "Yurt dışına çıkacak TIR'ların hakimiyet edildiği gümrük burası. Şehir içinde olduğundan bu kuyruklar oluyor. Bu gümrüğün buradan alınması gerekli. Hem bizim için güç hem de burada yaşayanlar için güç" dedi.

Gümrüğe girmek için gizeme de bekleyen Şaban Güzergah, "Dün 13.00'dan beri buradayım. Gümrük yoğun diyorlar. Başka bir şey öğrenmiyoruz. İtalya'dan geliyorum, dünden beri toplasan 10 km gitmişimdir" diye konuştu.

Erenköy Gümrük Müdürlüğü önünde bekleyen TIR sürücüyü Tuncay Aksoy ise "Şehir merkezinden bu gümrüğün kalkması gerekli. Şehir dışına taşınması gerekli" biçiminde konuştu

Bu arada gümrüğe girmek için bekleyen TIR'lar havadan da görüntülendi.

Erenköyde gümrükte yoğunluk Uzun kuyruklar oluştu: Dünden beri 10 km gittim