Ergin Ataman'dan milyonların izlediği dev finalin ardından canlı yayında Türkçe sürprizi!

Ergin Ataman'dan milyonların izlediği dev finalin ardından canlı yayında Türkçe sürprizi!

Basketbol Türk Hava Yolları Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde Barcelona'yı mağlup ederek şampiyon olan Anadolu Efes'te Başantrenör Ergin Ataman, canlı yayında Türkçe sürprizi yaptı.

İtalya'nın Montepaschi Siena ekibiyle 2002'de FIBA Saporta Kupası, Beşiktaş ile 2012'de FIBA EuroChallenge Kupası ve Galatasaray ile 2016'da ULEB Avrupa Kupası'nı elde eden Ataman, Anadolu Efes'le Avrupa'nın en büyük kupasını kazanırken maçın ardından ilk olarak Türkçe konuşacağını belirtip duygularını dile getirdi.

İLK OLARAK TÜRKÇE

Ziyareti ilk olarak Türkçe yapacağını daha evvel belirttiğini söyleyen Ergin Ataman "Türkçe konuşacağım. Tüm Türkiye bizi izliyor. Bu kupa size armağan olsun! Şehitlerimize armağan olsun! Üst üste 2 şampiyonluk kazandık diye düşünüyorum. Bize iki kupa versinler. Geçen sezonun ve bu sezonun kupasını." dedi.

"GEÇEN SEZON İPTAL EDİLDİ"

Bu kupanın iki kupa yerine geçtiğini belirten Ataman, "Yapabileceğimizi öğreniyorduk. Ritmimizi bulduk. Shane Larkin, en iyi oyunculardan biri. Micic ile beraber onun maçıydı. Herkese tebrikler ama Larkin, yarı finalde iyi oynayamadı ama finalde Micic ile beraber maçı kazandı. Hepsini tebrik ediyorum. Benim kazanıp, kazanmamam ehemmiyetli değil. Bu ekip çok hak etti. Geçen sezon iptal edildi. Kupayı da alırken Bertemou'ya söyledim. Bu iki kupa yerine geçer. Türk toplumu buraya gelemedi. Bize vize meseleleri çıkardılar ama kupayı onlara armağan ediyorum. Almanya'daki ve Türkiye'deki yurttaşlarımıza aramağa olsun." diye konuştu.

"BİZ BİR AİLE GİBİ OLDUK"

Anadolu Efes Başkanı Tuncay Özilhan'la alakalı konuşan Ergin Ataman "Allah dayanak etti ve sözümüzü yakaladık. Barcelona çok iyi bir ekip, sezonu lider bitirdi. Ancak elimizden geleni yaptık. Tuncay Özilhan Bey de çok yatırımlar yaptı, armağan olsun. Biz bir aile gibi olduk. Baba-oğul, ağabey-kardeş ilişkimiz var. Birbirimize hürmetimiz var. Maçtan sonra başkana 'Nihayet aldık' dedim. Bir haftadır bizle, çok heyecanlıydı. Geceleri yatmadı, ekiple gezdi. Türkiye için mutluyum ama Tuncay Özilhan ve Anadolu Efes grubu için mutluyum." biçiminde konuştu.

"AİLELERİMİZE VİZE VERMEDİLER AMA..."

Ergin Ataman vize meseleyi çıkartan Almanya'ya da yollama yaparak "Kupayı alıp Türkiye'ye götüreceğiz. Yalnızca oğlum buraya geldi, kızlarıma vize vermediler. Ailelerimize vize vermediler ama bu kupayı aldık ve götürüyoruz." diye konuştu.