Erzurum'da göreni şaşırtan dev mantarlar

Erzurum'da göreni şaşırtan dev mantarlar

Erzurum'un Oltu ilçesinde ortaya çıkan dev mantarları görenler afallarken, her biri 2- 3 kiloya erişen mahsulleri toplayan Bahadır Minik, "Mantarların bu kadar büyük olmasının sebebi, bu sene yağışların

Oltu ilçesine bağlı Güryaprak köyünde ortaya çıkan 2 ya da 3 kiloluk mantarlar, görenleri afallattı. Zafer Taşdan, dostları ile beraber 20 kiloya yakın mantar topladığını söyledi. Sağanak sonrası tabiatta dev mantarların oluştuğunu söyleyen Taştan, "Bu sene yağmurlar fazla olduğundan dolayı tabiat, mucizevi derecede bereketli. Otlar, çiçekler diz boyu. Mantarlar ise devasa. Her biri en aza 2 kilo geliyor. İki bölgede 20 kiloya yakın mantar topladık. Buraya her sene kazancız, yazı başka kışı başka hoş" diye konuştu.

İlçe merkezinden mantar toplamak için geldiğini dile getiren Bahadır Minik ise "Buranın muhteşem bir doğası var. Takribî 2 saatte, her biri 2-3 kilo gelen mantarlar topladık. Mantarların bu kadar büyük olmasının sebebi; bu sene yağışların çok olması. Her sene burada mantar toplarız fakat bu kadar çok rakamda büyük mantar ilk kere görüyoruz" dedi.